Справа «Геленідзе проти Грузії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

21 Листопада 2019
|
2 699
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий секретарем Суду
ЄСПЛ 381 (2019)
07.11.2019

Gelenidze проти Грузії (№ 72916/10)

Заявник, Manana Gelenidze, є громадянкою Грузії, яка народилася в 1962 році і мешкає в Тбілісі.

Справа стосувалася її скарги на несправедливість кримінального провадження, відкритого проти неї за винесення незаконного рішення в той час, коли вона була суддею.

В 2006 році пані Gelenidze була визнана винною в умисній помилці в розрахунку терміну тюремного ув’язнення для особи, яку вона визнала винною, і засуджена до двох років ув’язнення.

Під час попереднього розслідування вона втекла з Грузії, але була заарештована після повернення в країну в липні 2009 року. Після арешту вона подала апеляцію стверджуючи, що правопорушення, в якому вона була визнана винною, тим часом було декриміналізоване.

Проте під час слухання справи по апеляції в жовтні 2009 року апеляційний суд м. Кутаїсі задовольнив запит прокурора про перекваліфікування її правопорушення на зловживання посадовим становищем та зміну її засудження. Вона була засуджена до двох років позбавлення волі.

Вона подала дві скарги відповідно до статті 6 § 1 та 3 (а) та (b) (право на справедливий судовий розгляд / право бути негайно повідомленим про звинувачення, висунуті проти нього/неї/ право на відповідний час та умови для підготовки захисту) Європейської конвенції. По-перше, вона стверджувала, що правова перекваліфікація злочину, за який вона була засуджена, була свавільною, по-друге, вона скаржилася на те, що їй не було надано достатньо часу для того, щоб пристосувати свій захист до нових звинувачень, оскільки заява прокурора про перекваліфікацію її правопорушення була подана в останній день апеляційного провадження.

Порушення статті 6 §1 та 3 (a) та (b)

Справедлива сатисфакція : 5000 євро відшкодування моральної шкоди.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту