Справа «Гаучі та інші проти Мальти»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

27 Листопада 2019
|
2 293
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 336 (2019)
10.10.2019

Gauci та інші проти Мальти (№ 57752/16)

Заявниками є 26 громадян Мальти (один з подвійним  громадянством Мальти та Америки) та два громадяни Сполученого Королівства, які народилися між 1929 та 1979 роками. Вони мешкають в м. Сент-Джуліанс, Meлліха,Свійї, Baħar iċ Ċagħaq, Паола і Сліма (Мальта), Кент, Сомерсет, Плімут та Мідлсекс (Сполучене Королівство) та Корк (Ірландія).

Справа стосувалася скарги заявників на те, що земля, якою вони володіли, була експропрійована без інтересу суспільства, а також на те, що їм не виплатили компенсацію.

Заявники володіли земельним паєм в майже 4000 квадратних метри в бухті Għadira. В 1957 році органи влади вирішили експропріювати землю в той час, коли вони забирали інші ділянки в цьому районі для прибережного розвитку. У 1992 році частина земельної ділянки була надана підприємству відповідно до угоди про концесію.

Протягом багатьох років заявники робили юридичні кроки для того, щоб спробувати повернути свою землю, в тому числі застосовували конституційне провадження, відкрите в 2009 році. У 2015 році цивільний суд (перша палата) відповідно до його конституційних повноважень виявив порушення їх прав власності відповідно до Конвенції та присудив їм 20 000 євро відшкодування моральної шкоди. Він не призначив відшкодування матеріальної шкоди.

Суд зазначив, що через 58 років після експропріації заявники все ще не отримали відповідної угоди про передачу або будь-яку компенсацію. Рішення було підтверджене по апеляції.

Заявники скаржилися на позбавлення їх земельних ділянок згідно зі статтею 1 Протоколу №1 (захист власності) Європейської Конвенції.

Порушення статті 1 Протоколу № 1 – стосовно періоду після 23 січня 1967 року

Справедлива сатисфакція : 150 000 євро (EUR) відшкодування матеріальної шкоди та 5 815 євро відшкодування видатків і витрат заявникам спільно.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту