Справа «Гаспарі проти Вірменії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

24 Вересня 2018
|
3 380
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 305 (2018)
20.09.2018

Гаспарі проти Вірменії (заява № 44769/08)

Заявник, Вартгез Гаспарі, є громадянином Вірменії, який народився в 1957 році і мешкає в м. Єреван. Справа стосувалася його скарги на умови та підстави для його тримання під вартою протягом десяти місяців в 2008 році.

Після акцій протесту проти президентських виборів в 2008 році відбулися зіткнення з поліцією і 1 березня 2008 року пан Гаспарі був заарештований за підозрою в нападі на співробітника поліції. Незабаром після цього проти нього були офіційно висунуті обвинувачення і суди задовольнили заяву слідчого про його досудове ув’язнення. Він подав апеляцію стверджуючи, що він мав місце проживання та неповнолітню дитину і мав гарну репутацію. Проте апеляційний суд відхилив його апеляцію постановивши, що він ввів в оману слідчі органи щодо його особи тому, що в протоколі про його затримання було вказане його ім’я як Вартгез Гаспарі і Вардгес Гаспарян і тому існували підстави вважати, що він міг уникати або перешкоджати здійсненню правосуддя. Всі його інші запити про звільнення були відхилені.

Пан Гаспарі був визнаний винним за звинуваченнями і був засуджений до одного року ув’язнення у листопаді 2008 року. Він був звільнений в лютому 2009 року.

Посилаючись, зокрема, на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Європейської Конвенції з прав людини він скаржився на умови його тримання під вартою з 6 березня до 23 грудня 2008 року, коли його утримували у семи різних камерах в’язниці попереднього ув’язнення м. Нубарашен. Він стверджував, що деякі камери були переповнені, було недостатньо природного світла і свіжого повітря, регулярно затоплювалися стічними водами, він був змушений по черзі спати з іншими ув’язненими і він постійно піддавався впливу цигаркового диму.

Також посилаючись на статтю 5 §3 (право на свободу та безпеку/ право на судовий розгляд протягом розумного строку або звільнення під час провадження) Конвенції він стверджував, що національні суди не надали вагомі підстави для його тримання під вартою. Зокрема, в рішенні апеляційного суду щодо його особи були викривлені факти; в протоколі про його затримання було зазначене його вірменське ім’я, Вардгес Гаспарян, і оскільки він був етнічним вірменом, який народився і виріс в Ірані, іранською версією його імені була, Вартгес Гаспарян.

Порушення статті 3 (поводження, яке принижує гідність) – у зв’язку з умовами утримання пана Гаспарі в камерах № 4, 9, 20, 29 та 42.

Відсутність порушення статті 3 – щодо умов утримання пана Гаспарі в камерах №. 10 і 79;

Порушення статті 5§3

Справедлива сатисфакція : 4000 євро (моральна шкода).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту