Справа «Галея і Павія проти Мальти»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

5 Березня 2020
|
2 105
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 054, (2020)
11.02.2020

Galea і Pavia проти Мальти (№ 77209/16 і 77225/16)

Заявники, Майкл Галея і Едвард Павія (Michael Galea, Edward Pavia), є громадянами Мальти, які народилися в 1935 та 1954 році і мешкають в м. Сент-Джуліанс і Таршин (обидва на Мальті), відповідно.

Справа стосувалася скарг заявників на надмірну тривалість провадження і на відсутність ефективного національного засобу судового захисту з цього питання.

В 1983 році вони були звинувачені в причетності до незаконного ввезення алкоголю на Мальту і в кінцевому підсумку були визнані винними в 1998 році в другій інстанції за різними пов’язаними звинуваченнями. Вони отримали умовний вирок до тюремного ув’язнення на два роки та був накладений штраф.

В 1999 році вони відкрили конституційне провадження в справі про відшкодування для скарги на тривалість кримінального провадження проти них. В 2015 році суд першої інстанції виявив, що термін 16 років для прийняття рішення в кримінальній справі проти заявників був надмірно тривалим і судові органи і співробітники поліції були здебільшого відповідальними за затримку. Конституційний Суд підтвердив ці висновки в 2016 році, але зменшив компенсацію в розмірі 5000 євро, яка була спочатку присуджена кожному заявникові.

Посилаючись на статтю 6§ 1  (право на справедливий судовий розгляд / слухання протягом розумного строку) Європейської Конвенції заявники скаржилися на те, що кримінальне і конституційне провадження для відшкодування були надмірно тривалими, яке загалом тривало більше 33 років. Відповідно до статті 13( право на ефективний засіб судового захисту) вони також стверджували, що засіб судового захисту для тривалості кримінального провадження було неможливо вважати ефективним, оскільки їм не була присуджена достатня компенсація і він застосовувався лише у випадку оскарженого провадження.

Порушення статті 6§1 у зв’язку з кримінальним провадженням

Порушення статті 6§1  у зв’язку з конституційним провадженням для відшкодування збитків

Порушення статті 13 разом зі статтею 6 § 1

Справедлива сатисфакція: 17,000 євро (EUR) кожному заявникові відшкодування моральної шкодиі 4000 євро відшкодування видатків і витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту