Справа «Фрезаду проти Греції» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

13 Листопада 2018
|
2 805
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 376 (2018)
08.11.2018

Фрезаду проти Греції (№ 2683/12)

Заявник, Елені Фрезаду, є громадянкою Греції, яка народилася в 1962 році і мешкає в м. Палаео Фаліро (Греція). З 1983 року вона була вихователем дитячого садка.

Справа стосувалася її скарги щодо процедури призначення координаторів освіти закордоном, в якій вона була кандидатом.

У 2007 році пані Фрезаду подала заяву на посаду координатора освіти закордоном. Вона не була обрана і в 2008 році оскаржила відповідні міністерські рішення в адміністративних судах зі скаргою на те, що рейтинги кандидатів не були опубліковані, а також на спосіб, у який вони були оцінені.

У 2009 та 2010 роках її адвокат подав два запити щодо прискорення провадження стверджуючи, що термін повноважень координатора освіти тривав два роки, а оскаржений адміністративний акт незабаром втрачав чинність.

Проте після п’яти відкладень суди припинили провадження у 2011 році, оскільки вони вважали, що пані Фрезаду не мала жодного особливого правового інтересу у продовженні її заяви, оскільки адміністративний акт втратив чинність.

Посилаючись на статтю 6§1  (доступ до суду) пані Фрезаду стверджувала, що нездатність національних судів розглянути її заяву про скасування не дозволила їй отримати рішення по суті справи.

Порушення статті 6§1.

Справедлива сатисфакція : 4000 євро (моральна шкода) та 2,480 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту