Справа «Франц проти Німеччини» (№ 29295/16)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

12 Лютого 2020
|
2 104
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 036, (2020)
30.01.2020

Франц проти Німеччини (№ 29295/16)

Заявник, Фрідріх-Карл Франц (Friedrich-Carl Franz), є громадянином Німеччини, який народився в 1955 році і проживає в Люнебурзі (Німеччина).

Справа стосувалася його скарг на упередженість суддів апеляційного суду  м. Целле, які прийняли рішення про усунення його з посади нотаріуса, і яким довелося перевіряти рішення голови цього суду.

Заявник став нотаріусом у 1997 році, але в 2013 році голова апеляційного суду м. Целле остаточно усунув його з цієї посади

Заявник подав апеляцію і справа була передана до нотаріальної палати апеляційного суду м. Целле.

Згодом він також подав скарги на упередженість суддів нотаріальної палати суду, але в листопаді 2013 року ці скарги були відхилені як неприйнятні.

В березні 2014 року Апеляційний суд відхилив оскарження ним рішення про усунення з посади нотаріуса.  Він цитував законодавчі положення, в яких зазначалося, що нотаріус повинен бути усунений з посади, якщо його економічна ситуація, спосіб управління бізнесом або його поведінка щодо депозитів ставили під загрозу інтереси користувачів юридичних послуг.

В листопаді 2014 року Федеральний суд відхилив заяву заявника для отримання права на подання апеляцію як необґрунтовану. Він подав конституційну скаргу до Федерального конституційного суду покладаючись на своє конституційне право на справедливий суд. В листопаді 2015 року Федеральний конституційний суд відмовив в розгляді скарги.

Посилаючись на статтю 6§3 (право на справедливий судовий розгляд) заявник скаржився на відсутність незалежного і неупередженого судового розгляду.

Відсутність порушення статті 6§1

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту