З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.
Прес-реліз,
виданий секретарем Суду
ЄСПЛ 330 (2019)
03.10.2019
Флешнер проти Німеччини (заява № 61985/12)
Заявник, Герхард Флешнер (Gerhard Fleischner), є громадянином Німеччини, який народився в 1942 році і мешкає в громаді Шлірзе (Німеччина).
Справа стосувалась встановлення його цивільно-правової відповідальності у справі про викрадення людини, незважаючи на попереднє припинення кримінального провадження щодо нього. Заявник та чотири співобвинувачені, в тому числі його дружина, були обвинувачені в викраденні. Інші обвинувачені були визнані винними, але звинувачення проти заявника були зняті, оскільки він був визнаний недієздатним в серпні 2011 року.
Згодом цивільне провадження жертви проти заявника та інших обвинувачених було успішним. У грудні 2011 року цивільний суд покладався на факти, викладені у рішенні, винесеному кримінальним судом, а саме те, що заявник та інші обвинувачені виконали певні елементи складу злочину викрадення. Тому цивільний суд мав можливість встановити цивільно-правову відповідальність заявника незважаючи на припинення кримінального провадження проти нього.
У квітні 2012 року обласний суд одноголосно відхилив апеляцію заявника без дебатів сторін. Федеральний конституційний суд відхилив остаточну скаргу, подану заявником.
Посилаючись, по суті, на статтю 6§2 (презумпція невинуватості) Європейської Конвенції з прав людини заявник скаржився, зокрема, на те, що він був визнаний відповідальним за злочин незважаючи на те, що кримінальне провадження проти нього було припинене.
Відсутність порушення статті 6§2