Справа «Флешнер проти Німеччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

8 Жовтня 2019
|
2 444
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий секретарем Суду
ЄСПЛ 330 (2019)
03.10.2019

Флешнер проти Німеччини (заява № 61985/12)

Заявник, Герхард Флешнер (Gerhard Fleischner), є громадянином Німеччини, який народився в 1942 році і мешкає в громаді Шлірзе (Німеччина).

Справа стосувалась встановлення його цивільно-правової відповідальності у справі про викрадення людини, незважаючи на попереднє припинення кримінального провадження щодо нього. Заявник та чотири співобвинувачені, в тому числі його дружина, були обвинувачені в викраденні. Інші обвинувачені були визнані винними, але звинувачення проти заявника були  зняті, оскільки він був визнаний недієздатним в серпні 2011 року.

Згодом цивільне провадження жертви проти заявника та інших обвинувачених було успішним. У грудні 2011 року цивільний суд покладався на факти, викладені у рішенні, винесеному кримінальним судом, а саме те, що заявник та інші обвинувачені виконали певні елементи складу злочину викрадення. Тому цивільний суд мав можливість встановити цивільно-правову відповідальність заявника незважаючи на припинення кримінального провадження проти нього.

У квітні 2012 року обласний суд одноголосно відхилив апеляцію заявника без дебатів сторін. Федеральний конституційний суд відхилив остаточну скаргу, подану заявником.

Посилаючись, по суті, на статтю 6§2 (презумпція невинуватості) Європейської Конвенції з прав людини заявник скаржився, зокрема, на те, що він був визнаний відповідальним за злочин незважаючи на те, що кримінальне провадження проти нього було припинене.

Відсутність порушення статті 6§2

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту