Справа «Fil LLC проти Вірменії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

5 Лютого 2019
|
3 630
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 044 (2019)
31.01.2019

Fil LLC проти Вірменії (заява № 18526/13)

Компанія-заявник, Fil LLC, є приватною компанією, заснованою в м. Єреван.

Справа стосувалася скарги компанії-заявника на затримки у провадженні щодо відшкодування, яке вона відкрила після відмови клієнта оплачувати будівельні роботи.

Позов заявника було частково задоволено у 2017 році після дев’яти років провадження. Протягом цих дев’яти років національні суди видавали наказ про проведення експертами п’яти технічних експертиз для того, щоб вирішити справу. Проте експертам не було надано доступ до приміщення компанії, в якому були виконані будівельні роботи, і тому вони лише завершили і подали свою думку до судів у 2015 році.

Посилаючись на статтю 6 (право на справедливий судовий розгляд протягом розумного строку) та статтю 13 (право на ефективний засіб судового захисту) Європейської конвенції з прав людини компанія-заявник скаржилася на те, що тривалість цивільного провадження, яке вона відкрила, була надмірною, а також на те, що відповідно до національного законодавства Вірменії вона не мала можливості прискорити провадження або отримати відшкодування за вже понесені затримки.

Порушення статті 6§1

Порушення статті 13

Справедлива сатисфакція : 2400 євро (EUR) (моральна шкода) та 2 000 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту