Справа «Федулов проти Росії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

16 Жовтня 2019
|
2 253
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 336 (2019)
10.10.2019

Федулов проти Росії (№ 53068/08)

Заявник, Ігор Федулов (Igor Fedulov), є громадянином Росії, який народився в 1949 році і мешкає в м. Санкт-Петербург (Росія).

Справа стосувалась його скарги на ненадання органами влади безкоштовних ліків, на які він мав право, для лікування раку.

В 2007 році у пана Fedulov був діагностований рак. Було визнано, що він мав право на безкоштовні ліки, у його справі Бікалутамід, який йому було необхідно приймати протягом 8-12 місяців.

Проте аптека, яка повинна була безкоштовно надавати йому ліки, надала їх лише одного разу на цих умовах. У всіх інших випадках йому повідомляли, що безкоштовного Бікалутаміду не було в наявності, але він міг придбати його за свої власні кошти. Протягом наступних місяців він заплатив за лікування 1400 євро.

Він скаржився органам влади та судам на відсутність безкоштовної медицини і намагався отримати відшкодування його витрат, але в лютому 2008 року районний суд повністю відхилив його позов. Він виявив, що  залучені органи влади, Фонд медичного страхування м. Санкт-Петербург та  Комітет охорони здоров’я м. Санкт-Петербург зробили все, що від них вимагало законодавство.

Зокрема, Фонд медичного страхування м. Санкт-Петербург виконав свій обов’язок вимагати отримання коштів від Федерального фонду медичного страхування для того, щоб заплатити за безкоштовні ліки, але Федеральний фонд медичного страхування відхилив запит у 2007 році, оскільки встановлений для цього федеральний бюджет вже був перевищений.

Посилаючись на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності) заявник скаржився на той факт, що йому не були надані безкоштовні ліки, на які він мав право за законом, а також на те, що органи влади не відшкодували йому кошти, після того, як він був змушений самостійно придбати необхідні ліки.

Порушення статті 1 Протоколу №1

Справедлива сатисфакція : 1400 євро (матеріальна шкода), 6500 євро (моральна шкода) та 2777 євро (видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту