Справа «Фатіх Чакір і Мерве Ніса Чакір проти Туреччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

13 Червня 2018
|
2 942
|

Справа стосувалася автомобільної аварії, під час якої загинули дві особи.

Прес-реліз англійською мовою можна переглянути за посиланням.

 

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 199 (2018)
06.05.2018

Фатіх Чакір і Мерве Ніса Чакір проти Туреччини (№ 54558/11)

Заявники, Фатіх Чакір та Мерве Ніса Чакір, батько та дочка, є громадянами Туреччини, які народилися в 1979 і 2007 роках, відповідно і мешкають в м. Ізмір (Туреччина).

Справа стосувалася автомобільної аварії, під час якої загинули їх дружина та мати.

25 жовтня 2008 року, коли пан Чакір їхав в Ізмір з дружиною та донькою, яка сиділа на задньому сидінні, він втратив контроль над своїм автомобілем, коли дорога вигналася в гострий поворот. Автомобіль впав у порожній бетонний канал. Дружина пана Чакіра, Єшім, померла, і пані Чакір була злегка поранена.

Пан Чакрін відкрив провадження про відшкодування збитків до місцевих органів влади, зокрема, стверджуючи, що пошкоджена огорожа, яка могла б запобігти падіння автомобіля в канал, не була відремонтована. Проте його позови були відхилені в 2011 році. Посилаючись, по суті на звіт про ДТП адміністративні суди виявили, що пан Чакір був відповідальним за аварію, оскільки він втратив контроль над автомобілем незважаючи на попереджувальний знак про гострий поворот попереду.

Посилаючись, зокрема, на статтю 2 (право на життя) заявники скаржилися на те, що національним органам влади не вдалося вжити необхідні заходи безпеки на дорозі, шо викликало смерть дружини і матері. Вони також стверджували, що наступне провадження було невідповідним, а також не встановило, чи були органи влади відповідальними за смерть, оскільки суди засновували свої рішення виключно на звіті про дорожньо-транспортну пригоду. Заявники стверджували, зокрема, що необхідно було провести технічну експертизу для того, щоб з’ясувати, чи пан Чакір втратив контроль над своїм автомобілем внаслідок проблеми з дорогою.

Порушення від Стаття 2 ( розслідування )

Справедлива сатисфакція : 10 000 євро (моральна шкода) та 2 000 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту