Справа «Euromak Metal DOO проти Колишньої Югославської Республіки Македонія» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Червня 2018
|
3 041
|

Справа стосувалася скарги компанії на те, що їй було наказано виплатити з відсотками податок на додану вартість, який він раніше вирахував із своєї мінімальної ставки податку.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 215 (2018)
14.06.2018

Euromak Metal DOO проти Колишньої Югославської Республіки Македонія (№ 68039/14)

Компанією-заявником Euro Mak Metal  було сімейне підприємство, засноване в м. Скоп’є, яке займалося торгівлею металевим брухтом. Вона була вилучена з реєстру компаній і припинила своє існування в 2017 році.

Справа стосувалася скарги компанії на те, що їй було наказано виплатити з відсотками податок на додану вартість, який він раніше вирахував із своєї мінімальної ставки податку.

Після перевірки, проведеної Управлінням з внутрішніх надходжень у 2009 році, компанія-заявник була проінформована, що вона допустила помилки під час розрахунку податкової декларації щодо отриманих товарів, оскільки її постачальники не оголосили або не сплатити податок державі. Тому компанія не змогла отримати прибуток від відрахування ПДВ, як це було в минулому. Ці підстави згодом були підтримані усіма відповідними національними органами влади та адміністративними судами.

Посилаючись на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності) компанія скаржилася на те, що незважаючи на той факт, що вона в повному обсязі виконала свої власні зобов’язання з ПДВ, національні органи влади позбавили її права вираховувати ПДВ, який вона сплатила за отримані товари, внаслідок обставин, які вона не контролювала, а саме невиконання постачальниками своїх податкових зобов’язань.

Порушення статті 1 Протоколу № 1

Справедлива сатисфакція : 4000 євро (моральна шкода) та 1500 євро (видатки та витрати) спільно пані та пану Павловським.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту