Справа «Епуре проти Румунії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

21 Травня 2021
|
496
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 141, (2021)
11. 05.2021

Epure  проти Румунії (№ 73731/17)

Заявник, Куліца Епуре (Culiță Epure), є громадянином Румунії, який народився в 1978 році і мешкає в спеціалізованій державній установі, що надає допомогу дорослим особам з інвалідністю в комуні Мейкенешть (Румунія). Він страждає від епілепсії і йому був поставлений діагноз легка та помірна розумова відсталість.

Справа стосувалася умов утримання заявника під вартою протягом періоду з 6 грудня 2016 року до 16 червня 2019 року. Він відбував вирок до восьми років ув’язнення за зґвалтування з 2014 року. Протягом цього часу до нього був застосований найсуворіший режим ув’язнення у в’язницях Фокшані, Галаці та Джурджу.

Покладаючись на статтю 3 (заборона нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження) Європейської Конвенції заявник скаржився на те, що застосований до нього тюремний режим був несумісним з його психічним станом; що він не отримував належної медичної допомоги для свого психічного захворювання; йому не був наданий помічник для особистого догляду на постійній основі, як цього вимагав його стан здоров’я.

Порушення статті 3 у зв’язку з нездатністю органів влади впровадити та забезпечити узгоджену та відповідну терапевтичну стратегію, здатну належним чином реагувати на медичні потреби заявника протягом періоду з 6 грудня 2016 року до його звільнення 16 червня 2019 року.

Справедлива сатисфакція:

Моральна шкода: 3 000 EUR

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту