Справа «Дорож проти Польщі»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

3 Листопада 2020
|
1 682
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 311, (2020)
29. 10.2020

Doroż проти Польщі (№ 71205/11)

Заявник,  Артур Дорож (Artur Doroż), є громадянином Польщі, який народився в 1983 році та мешкає в м. Домброва-Тарновська (Польща).

Справа стосувалася обшуку в будинку заявника, призначеного у зв’язку з розслідуванням поліцією незаконного розповсюдження листівок.

В квітні 2011 року в громадських місцях у трьох сусідніх містах анонімно були  розповсюджені листівки, що містять інформацію про заробітну плату мера м. Домброва-Тарновська та його фотокартки. Під час розслідування інциденту поліція була поінформована про те, що заявник міг володіти більшою кількістю листівок. Місцевий прокурор дозволив провести обшук у будинку заявника для отримання будь-яких можливих доказів. Поліція провела обшук і не було знайдено жодних листівок та інших доказів.

Заявник подав цивільний позов проти наказу про обшук стверджуючи, що рішення не було достатньо обґрунтованим, а також про відсутність обґрунтування порушення його права на повагу до приватного життя та житла. Суди відхилили його позов в червні 2011 року постановивши, що обшук був законним та обґрунтованим, оскільки це був єдиний спосіб перевірки наявності в заявника листівок, які розповсюджувалися

Покладаючись, зокрема, на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя, житла та листування ) Конвенції пан Doroż скаржився на те, що обшук його житла не був ні пропорційним, ні необхідним з огляду на те, що національне законодавство не забороняло володіти листівками, а інформація, що міститься в них, була у відкритому доступі.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція: 10 000 євро (відшкодування моральної шкоди)

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту