Справа «Димитру проти Греції»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

15 Березня 2021
|
1 241
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 083, (2021)
11. 03.2021

Dimitriou проти Греціії (заява № 62639/12)

Заявник,  Антоніс Димитріу (Antonis Dimitriou), є громадянином Греції, який народився в 1953 році і мешкає в м. Іракліон (Крит, Греція). Він є головним акціонером компанії Ikaros AE, якій належить місцевий телевізійний канал на Криті, Kriti TV. Він також є власником та основним акціонером компанії Kyklos A.E., якій належить критська місцева газета, Nea Kriti.

Справа стосувалася рішення цивільного суду, яке зобов’язувало пана Dimitriou виплатити компенсацію за завдання шкоди репутації колишньому меру м. Іракліон у зв’язку зі статтею в газеті, опублікованою в лютому 2002 року. У цій статті пан Dimitriou відреагував на твердження, які колишній мер зробив по телефону під час програми, яку транслював телевізійний канал Alpha TV щодо фінансування компаній пана Dimitriou.

В травні 2002 року мер подав позов про відшкодування збитків стверджуючи, що заяви, опубліковані в оскаржуваній статті, порушили його честь і завдали шкоди його репутації. В травні 2005 року пану Dimitriou, разом з редактором газети та членом правління, було наказано виплатити йому 15 000 євро (EUR), а також покрити всі видатки та витрати.

Покладаючись на статтю10 (свобода вираження поглядів) Європейської Конвенції з прав людини пан Dimitriou скаржився на порушення його права на свободу вираження поглядів.

Порушення статті 10

Справедлива сатисфакція: 25 000 євро (EUR) відшкодування матеріальної шкоди та 2 000 євро відшкодування моральної шкоди.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту