Справа «Дімітар Ангелов проти Болгарії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

18 Серпня 2020
|
1 820
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 219, (2020)
21.07.2020

Dimitar Angelov проти Болгарії (заява № 58400/16)

Справа стосувалася скарги довічно ув’язненого на надто обмежувальний режим у в’язниці та невідповідні умови тримання під вартою.

Заявник, Dimitar Borisov Angelov, є громадянином Болгарії 1982 року народження.

Пан Angelov періодично перебуває під вартою з 1999 року за різні правопорушення. Зараз він відбуває вирок до  довічного ув’язнення у в’язниці в м. Пазарджик, в яку його перевели в 2013 році та розмістили в суворих умовах, відомих як «особливий режим».

В 2016 році він подав позов про відшкодування збитків до національних судів щодо його тримання під вартою. Він скаржився на умови у в’язниці в м. Пазарджик звертаючи особливу увагу, зокрема, на те, що він був змушений ходити в туалет у відро через відсутність санітарних приміщень та проточної води в його камері. Він також стверджував, що був ізольований майже 24 години на день не маючи можливості працювати чи навчатися.

В кінцевому підсумку в остаточному рішенні від січня 2019 року суди частково задовольнили його позов присудивши йому 500 євро (EUR) за його тримання під вартою у в’язниці в м. Пазарджик протягом періоду з листопада 2013 року до квітня 2018 року.

За останньою доступною інформацією в січні 2019 року його розмістили з іншим довічно ув’язненим у спільній камері розміром трохи менше 15 квадратних метрів, обладнаній туалетом та душем, відокремленими від решти житлової площі.

Покладаючись на статтю 3 (заборона нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження) Європейської Конвенції з прав людини пан Angelov скаржився, зокрема, на погані умови тримання під вартою майже в повній ізоляції та без цілеспрямованої діяльності.

Порушення статті 3 – стосовно минулих періодів тримання під вартою пана Angelov через відсутність санітарних приміщень в поєднанні з тривалою ізоляцією та відсутністю цілеспрямованої діяльності, доступної для нього.

Справедлива сатисфакція: 6 000 євро (EUR)  (моральна шкода).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту