Справа «Девінар проти Словенії» (прес-реліз)

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

1 Червня 2018
|
3 169
|

Справа стосувалася рішень, в яких були відхилені її заяви про отримання допомоги у зв’язку з інвалідністю.

Прес-реліз англійською мовою можна переглянути за посиланням.

 

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 180 (2018)
22.05.2018

 

Девінар проти Словенії (№ 28621/15)

Заявник, Верена Девінар, є громадянкою Словенії, яка народилася в 1959 році і мешкає в м. Нова Гориця (Словенія).

Справа стосувалася рішень, в яких були відхилені її заяви про отримання допомоги у зв’язку з інвалідністю.

Пані Девінар була прибиральницею, доки в неї не розвинулися серйозні проблеми з її лівим зап’ястям та правою рукою і вона була визнана частково недієздатною у 2006 році. Вона згодом подала запит до адміністративних органів для отримання пенсії у зв’язку з інвалідністю. Проте, власні фахівці, які оглядали її і її медичні записи виявили, що вона не мала фізичного недоліку і її заява була відхилена.

Пані Девінар відкрила провадження у національних судах у 2012 році для оскарження адміністративних рішень, але не мала успіху. Національні суди засновували відхилення її позову на висновку експертів щодо попередніх адміністративних рішень, а також на їх власному спостереженні за пані Девінар під час дебатів сторін у її справі. Наприкінці, у 2014 році її конституційна скарга не була прийнята для розгляду.

Посилаючись на статтю 6 §1 (право на справедливий судовий розгляд) пані Девінар стверджувала, що рішення національних судів у її справі були несправедливими, оскільки вони були засновані на думках фахівців, призначених її протилежною стороною у провадженні, а також те, що вони відмовилися призначити незалежного експерта.

Відсутність порушення статті 6§1.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту