Справа «Делеколь проти Франції» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

31 Жовтня 2018
|
2 805
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 359 (2018)
25.10.2018

Делеколь проти Франції (заява 37646/13)

Заявник, покійний пан Роджер Делеколь, був громадянином Франції, який народився в 1937 році і мешкав в м. Париж.

Справа стосувався права особи, яка знаходиться під посиленою опікою, укладати шлюб без дозволу його або її опікуна або судді з питань опіки.

У червні 2009 року суддя з питань опіки Районного суду розмістив пана Делеколь, якому було 72 роки на той час, під посилену опіку. Пан Делоколь подав заяву до Вищого суду Парижу для того, щоб скасувати захід. Суд вищої інстанції відхилив запит постановивши, що заявник вже не мав фізичних або інтелектуальних можливостей для управління своїм нерухомим майном.

Пан Делеколь подав запит для отримання дозволу свого опікуна одружитися на M.С., подрузі, з якою він був знайомий з 1996 року і з якою він мав стосунки з 2008 року. Опікун відхилив запит на  підставі того, що вона не знала заявника достатньо добре для того, щоб надати дозвіл на укладення шлюбу.

Пан Делеколь намагався отримати дозвіл у судді з питань опіки. Суддя з питань опіки відхилив запит заявника після висновку медичного експерта та звіту органу соціального забезпечення, виявивши, що запит суперечив інтересам заявника на тому етапі. Заявник подав апеляцію, але апеляційний суд Парижу підтвердив рішення судді з питань опіки. Апеляційний суд зазначив, що, незважаючи на те, що пан Делеколь декілька разів висловлював бажання одружитися на М.С., серйозні розлади, від яких він сильно страждав, впливали на його рішення. Він також зазначив, що, з того часу, як він почав мешкати з М.С., пан Делеколь прийняв ряд ірраціональних управлінських рішень. Апеляційний суд також зазначив, що його стосунки з його дочкою, М.Д., значно погіршилися. Пан Делеколь подав апеляцію з питань права і звернувся до суду з проханням передати питання щодо статті 460 §1 Цивільного кодексу для отримання попереднього рішення про конституційність. У червні 2012 року Конституційна рада встановила, що положення, про яке йде мова, було сумісним з Конституцією, оскільки воно не забороняло шлюб, але підпорядковувало його отриманню дозволу опікуна. У грудні 2012 року Касаційний суд відхилив апеляцію заявника з питань права.

Після смерті заявника 4 лютого 2016 року M.С. повідомила Суд про свій намір продовжувати заяву. Посилаючись на статтю 12 (право на укладення шлюбу) Європейської конвенції з прав людини заявник скаржився на те, що він не мав можливості укласти шлюб, критикуючи той факт, що він міг одружитися лише за дозволом опікуна або судді з питань опіки.

Відсутність порушення статті 12

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту