Справа «D.L. проти Німеччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

10 Грудня 2018
|
2 543
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 398 (2018)
22.11.2018

D.L. проти Німеччини (№ 18297/13)

Заявник, D.L., є громадянином Німеччини, який народився у 1974 році і мешкає в Берліні. У березні 2011 року окружний суд видав каральний наказ щодо D.L. визнавши його винним у наклепі та двох пунктах нападу на S. та B. і призначив йому штраф в 2400 євро (EUR). D.L. подав своєчасне заперечення щодо цього наказу. У травні 2011 року окружний суд визнав потерпілого S. приватним додатковим прокурором, якого представляв адвокат і йому була надана правова допомога. Він також призначив адвоката S. для того, щоб представляв його в цивільних позовах у кримінальному провадженні. У травні 2011 року окружний суд визнав D.L.  винним в наклепі і двох пунктах нападу засудивши його до штрафу в 1 350 євро і наказав йому виплатити 430 євро для відшкодування шкоди S.

Згодом D.L. подав апеляцію з питань фактів та права. У липні 2011 року регіональний суд повідомив державного прокурора про свій намір призначити адвоката для D.L. Того ж дня адвокат був необхідний також в суді першої інстанції, оскільки приватного допоміжного прокурора S. представляв адвокат.

Посилаючись, зокрема, на статтю 6 1 і 3 (c) (право на справедливий судовий розгляд / принцип рівності сторін / право на юридичну допомогу за власним вибором) D.L. скаржився на те, що окружний суд не призначив йому за власною ініціативою адвоката захисту під час провадження в суді першої інстанції.

Відсутність порушення статті 6§1 та 3 (c).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту