Справа «D.C. проти Бельгії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

20 Квітня 2021
|
953
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 103, (2021)
30.03.2021

D.C. проти Бельгії (заява № 82087/17)

Заявник, D.C., є громадянином Бельгії 1987 року народження. На момент подання заяви його тримали під вартою у в’язниці м. Левен.

Справа стосувалася законності примусового ув’язнення заявника та передбачуваних недоліків в провадженні, що призвели до його розміщення під вартою. Зокрема, D.C. стверджував, що його затримання, призначене слідчими судовими органами, було незаконним, оскільки воно було засноване на висновку психіатра, який його ніколи не відвідував, а також на психологічному звіті, складеному за понад півтора року до цього. Він також скаржився на відмову слідчих судових органів викликати певних свідків та експертів, а також на те, що слухання не були публічними, та стверджували, що Відділ обвинувачення не був неупередженим.

У серпні 2015 року D.C. напав на людину з ножем і того ж дня був заарештований поліцією.

Наступного дня його звинуватили в замаху на вбивство та помістили у в’язницю м. Лантин. У вересні 2015 року психолог поставив діагноз: параноїдна шизофренія вважаючи, що заявник складав небезпеку для себе та для суспільства. У червні 2016 року Відділ звинувачення видав наказ про його примусове ув’язнення. Відділ звинувачення підтвердив це рішення в лютому 2017 року. Апеляція заявника з питань права була відхилена в травні 2017 року. Відділ соціального захисту наказав звільнити заявника на випробувальний термін від 22 березня 2018 року з метою його госпіталізації в психіатричну лікарню.

D.C. покладався, зокрема, на статтю 5 §§ 1 та 4 (право на свободу та безпеку / право на прийняття рішення про законність тримання під вартою без зволікань) Європейської Конвенції з прав людини.

Відсутність порушення статті 5§1

Відсутність порушення статті 5§4

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту