Справа «Чапин проти Туреччини»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

31 Жовтня 2019
|
2 343
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий секретарем Суду
ЄСПЛ 353 (2019)
15.10.2019

Çapın проти Туреччини (№ 44690/09)

Заявник, Мехмет Атілл Чапин (Mehmet Atilla Çapın), є громадянином Туреччини, який народився в 1958 році і мешкає в Нью-Йорку (США).

Справа стосувалася його зусиль щодо встановлення особи його біологічного батька.

31 жовтня 2003 року пан Çapın подав позов про встановлення батьківства стверджуючи, що İsmail S. був його біологічним батьком. Пан Çapın був поміщений в дитячий будинок у віці чотирьох років після того, як його мати вдруге вийшла заміж і він вважав, що його біологічний батько, перший чоловік матері, загинув в ДТП. У жовтні 2003 року він дізнався від родичів, що він насправді був народжений поза шлюбом і його біологічний батько, İsmail S., був живим і мешкав у Швейцарії.

İsmail S.  заперечував позов про визнання батьківства. Він стверджував, що подібний позов, поданий матір’ю заявника в 1958 році, був відхилений обов’язковим і остаточним рішенням суду. Він також стверджував, що заявник отримав установку подати позов.

Заслухавши свідчення родичів заявника та вивчивши клопотання, подане сім’єю передбачуваного батька після його смерті в 2005 році, суд першої інстанції відхилив позов як погашений давністю. Заявник подав апеляцію стверджуючи, що йому не було відомо про існування його біологічного батька до 2003 року і його право знати про його батьків не повинне бути підпорядковане часовим рамкам. У 2009 році Касаційний суд відхилив позов вважаючи, що заявник достатньо не обґрунтував своє запізнення у відкритті справі. Заявник також вказує, що запит про відновлення провадження у справі про встановлення батьківства зараз розглядається Судом у сімейних справах м. Анкара.

Посилаючись, зокрема, на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) заявник скаржився на те, що відхилення від його позову про встановлення батьківства як погашеного давністю не дозволило йому виявити правду про особу його біологічного батька.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція : 5000 євро (моральна шкода)

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту