Справа «Бусуттіл проти Мальти»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

8 Червня 2021
|
517
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 178, (2021)
03. 06. 2021

Busuttil проти Мальти (заява № 48431/18)

Заявник,  Антоніо Бусуттіл  (Antonio Busuttil), є громадянином Мальти 1947 року народження, який мешкає в м. Сліма (Мальта).

Справа стосується кримінального провадження проти заявника як директора компанії, в якому він був визнаний винним у несплаті податків із застосуванням правових презумпцій.

У 2001 році заявник став співдиректором (володіючи 25% акцій) компанії М., в якій він вже працював, за запрошенням двох інших директорів. Протягом періоду з 2003 до 2006 року компанія М. не надавала органам влади відповідні бланки податкової декларації та не сплачувала тимчасові податкові та національні страхові внески від імені своїх працівників. Після того, як заявник залишив компанію у 2006 році під керівництвом двох інших директорів компанія збанкрутувала.

У 2011 році податкові органи зобов’язали заявника сплатити від імені компанії близько 323 500 євро (EUR) податкового боргу.

Покладаючись на статтю 6§2 (презумпція невинуватості) Конвенції заявник скаржиться на те, що до нього була застосована презумпція вини на підставі того, що він був директором компанії М., незважаючи на той факт, що від нього була прихована ситуація.

Відсутність порушення статті 6§2

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту