Справа “Бояджиєва та Gloria International Limited EOOD проти Болгарії” (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

9 Липня 2018
|
3 158
|

Справа стосувалася провадження, відкритого кредиторами компанії, якій продавали фармацевтичні препарати і яка потім була визнана неплатоспроможною.

Документ мовою оригіналу можна переглянути за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 247 (2018)
05.07.2018

Бояджиєва та Gloria International Limited EOOD проти Болгарії (заяви № 41299/09 і 11132/10)

Заявниками є Радостіна Бояджиєва, громадянка Болгарії, яка народилася в 1954 році і мешкає в м. Софія, та Gloria International Limited EOOD, болгарська компанія з обмеженою відповідальністю, зареєстрований офіс якої розташований в м. Софія. Обидва заявники займалися торгівлею фармацевтичними препаратами.

Справа стосувалася провадження, відкритого проти заявників кредиторами компанії, якій вони продавали фармацевтичні препарати і яка потім була визнана неплатоспроможною.

З грудня 2005 року до квітня 2006 року заявники продавали фармацевтичні препарати компанії К., отримавши в підсумку близько 28 330 євро.

Проте згодом К. була оголошена неплатоспроможною. Під час провадження щодо визнання компанії неплатоспроможною суди вважали, що початковою датою її неплатоспроможності був жовтень 2005 року, коли вона припинила здійснювати виплати своїм кредиторам,  до здійснення виплати заявникам.

Таким чином кредитори відкрили провадження проти заявників щодо відшкодування сум, які К. сплатила за фармацевтичні препарати. Суди прийняли рішення не на користь заявників і наказали їм внести кошти в конкурсну масу. Усі їх апеляції не мали успіху. Посилаючись, зокрема, статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності), заявники скаржилися на те, що їм було автоматично наказано повернути кошти, які вони отримали від К. без будь-якого підтвердження несумлінності з їх боку і без будь-якого оцінювання того, чи виплата негативно вплинула на конкурсну масу або інтереси кредиторів К. Крім того, вони стверджували, що вони не мали обґрунтованих шансів на повернення коштів у випадку приєднання до провадження про визнання компанії неплатоспроможною тому, що на той час, коли вони могли це зробити, більшість активів К. вже були розподілені.

Порушення статті 1 Протоколу № 1

2 Рішення про визнання скарг неприйнятними і рішення про вилучення заяв з реєстру є остаточними.

Справедлива сатисфакція : 16 090 євро (EUR) пані Бояджиєвій та 26 350 євро Gloria International

Limited EOOD відшкодування матеріальної шкоди, 3000 євро кожному, пані Бояджиєвій та Gloria International Limited EOOD відшкодування моральної шкоди та 5 394 євро заявникам спільно – відшкодування видатків та витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту