Справа «Боку проти Румунії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

24 Липня 2020
|
2 229
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 197, (2020)
30.06.2020

Bocu проти Румунії (№ 58240/14)

Заявник, Октавіан Боку (Octaviean Bocu), є громадянином Румунії, який народився в 1947 році і мешкає в м. Брашов.

Справа стосувалася відсутності перегляду остаточного рішення, в якому він був оголошений батьком B.A.M., незважаючи на те, що він, за згодою останнього, надав наукові докази того, що він не є його біологічним батьком.

2 лютого 1972 року мати B.A.M., яка народилася 18 вересня 1971 року, відкрила судове провадження для встановлення батьківства пана Bocu. Рішенням від 6 листопада 1972 року пан Bocu був оголошений батьком дитини. Це рішення було засноване на заявах свідків та судово-медичному визначенню групи крові. Це рішення було підтверджене остаточним рішенням 23 березня 1973 року.

В 2012 році пан Bocu подав позов до суду для скасування визнання батьківства. Він просив суд видати наказ для проведення аналізу ДНК. Суд відхилив його позов і пан Bocu подав апеляцію. Рішенням від 3 грудня 2012 року окружний суд відхилив апеляцію та постановив, що позов для скасування визнання батьківства міг бути поданий лише чоловіком жінки, яка народила дитину в законному шлюбі.

У 2013 році пан Bocu отримав згоду В.А.М., який з того часу став повнолітнім, на судово-медичне дослідження їх зразків для визначення того, чи був він біологічним батьком.

Після генетичного тестування експертиза встановила, що пан Bocu не був біологічним батьком В.А.М..

4 червня 2013 року пан Bocu подав заяву до окружного суду для перегляду рішення від 23 березня 1973 року.

Суд визнав заяву про перегляд неприйнятною на підставі того, що вона не задовольняла умови прийнятності, викладені в статті 322 колишнього Цивільно-процесуального кодексу.

Покладаючись на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) заявник скаржився на те, що він не мав можливості отримати судове визнання того факту, що він не був батьком В.А.М. незважаючи на те, що експертиза, проведена за згодою В.А.М., після досягнення повноліття останнім, виключала його батьківство.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція: 5 000 євро (моральна шкода) та 750 євро (видатки і витрати)

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту