Справа «Блюдік проти Росії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

4 Липня 2019
|
2 376
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 233 (2019)
25.06.2019

Блюдік проти Росії (№ 46401/08)

Заявник, Aleksandr Blyudik , є громадянином Росії, який народився в 1955 році і мешкає в м. Махачкала, Республіка Дагестан (Росія).

Справа стосувалася скарги пана Blyudik а на те, що його 15-річна дочка була поміщена в закритий навчальний заклад за 2500 км від дому.

Пан Blyudik  мав двох дочок, Kr. і К., 1991 і 1992 року народження. і, коли він розлучився з їх матір’ю в 2002 році вони продовжували мешкати з ним.

У 2007 році К. була поміщена у тимчасовий центр для неповнолітніх правопорушників за запитом її матері, коли вона, як стверджувалося, вкрала в неї прикраси.

У лютому 2008 року окружний суд видав наказ про розміщення К. у закритому навчальному закладі для неповнолітніх на два роки і п’ять місяців. Суд встановив, що К. припинила відвідувати школу, часто втікала з дому і вела «антисоціальний і аморальний спосіб життя». Її відправили в установу, розташовану в м. Покров, Владимирська область, 2500 км від м. Махачкала.

Проте після провадження, відкритого паном Blyudik, Президія Верховного Суду Республіки Дагестан скасувала рішення про розміщення під час перегляду в порядку нагляду, виявивши його незаконним і необґрунтованим. Його дочка була звільнена і повернулася додому у вересні 2008 року.

Пан Blyudik  скаржився відповідно до статті 5 § 1 (d) (право на свободу і безпеку) та статті 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя, житла та листування) на розміщення його дочки в цьому закладі звертаючи особливу увагу на значну відстань між закладом та її домом, що перешкоджало їм бачити один одного. Суд також розглянув цю скаргу  відповідно до статті 5 §5 (право на компенсацію).

Порушення статті 5§1 (d)

Порушення статті 5§5

Порушення статті 8 – щодо пана Blyudik а та його дочки

Справедлива сатисфакція: пан Blyudik  не подав вимоги справедливої сатисфакції.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту