Справа «Білал Акілдіз проти Туреччини»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

21 Вересня 2020
|
1 575
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 255, (2020)
15. 09.2020

Bilal Akyıldız проти Туреччини (№ 36897/07)

Заявник, Bilal Akyıldız, є громадянином Туреччини, який народився у 1972 році та мешкає в м. Стамбул.

Справа стосувалася його арешту та досудового ув’язнення за підозрою у серії сексуальних нападів та спроби викрадення дітей в Стамбулі.

В листопаді 2002 року пан Akyıldız був заарештований на підставі того, що він був схожий на фоторобот передбачуваного винуватця в сексуальному насильстві. Аналіз ДНК, проведений під час перебування під вартою в поліції, показав, що він не був відповідальним за сексуальні напади. Проте під час процедури пізнання двоє з жертв вказали на нього як на винного в спробі викрадення та у зв’язку з цим проти нього були висунуті звинувачення. Його виправдали, коли під час судового розгляду жертви відкликали свої заяви. Він провів 27 днів в досудовому ув’язненні.

Згодом він подав скаргу на ставлення під час перебування під вартою в поліції подавши офіційну скаргу в січні 2003 року, але органи влади прийняли рішення не переслідувати в кримінальному порядку, які були підтримані по апеляції в березні 2003 та березні 2004 року.

Йому присудили 4443 турецьких лір (TRY) компенсації за несправедливе позбавлення волі після подання позову до Суду присяжних. Йому також присудили 80 000 TRY в позові про відшкодування збитків до адміністративних судів, які встановили порушення конфіденційності під час розслідування проти нього.

Посилаючись на статтю 5 (право на свободу та безпеку) пан Akyıldız переважно скаржився на відсутність обґрунтованої підозри в тому, що він вчинив правопорушення, а також на порушення під час його арешту та процедури пізнання.

Відсутність порушення статті 5§1

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту