Справа «Батіашвілі проти Грузії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

23 Жовтня 2019
|
2 745
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий секретарем Суду
ЄСПЛ 345 (2019)
10.10.2019

Батіашвілі проти Грузії (заява № 8284/07)

Заявник, Іраклій Батіашвілі (Irakli Batiashvili), є громадянином Грузії, який народився в 1961 році і мешкає в Тбілісі. Справа стосувалася його тримання під вартою до проведення судового засідання та передбачуваного порушення його права на презумпцію невинуватості у зв’язку з кримінальним провадженням за його передбачувану допомогу озброєному угрупуванню в проведенні повстання.

У липні 2006 року в Грузії виникла напруженість через можливість виникнення конфлікту між озброєною групою в регіоні Кодорської ущелини, яка допомагала уряду в його боротьбі з  сепаратистськими силами в Абхазії в 1992-1993 роках, та державою. В кінцевому підсумку органи влади взяли під контроль ущелину в кінці липня 2006 року за допомогою операції поліції, яка була здійснена майже без пролиття крові.

Пан Batiashvili був звинувачений в неповідомленні органів влади про потенційну участь абхазьких сепаратистів в конфлікті з державою та в наданні допомоги та підтримці лідера збройних сил Кодорської ущелини, Е.К., після перехоплення телефонних дзвінків між цими двома чоловіками. Зокрема, виявилося, що запис одного дзвінка, відтвореного на телебаченні, демонстрував, як заявник та Е.К. , серед іншого, обговорювали допомогу абхазьких сепаратистів озброєному угрупуванню. Пан Batiashvili згодом повідомив, що Е.К. відмовився від пропозиції абхазів, але цю частину розмови не передали по телебаченню.

У підсумку пан Batiashvili знаходився в попередньому ув’язненні протягом чотирьох місяців і в 2007 році був визнаний винним за звинуваченнями. Він отримав президентське помилування в невизначену дату.

Заявник подавав різні скарги на рішення про його попереднє ув’язнення, апеляційне провадження та доступ до доказів з цього питання зокрема, відповідно до статті 5§3 (право на свободу та безпеку / право на судовий розгляд протягом розумного строку або звільнення під час провадження) і статті 5§4 (право на прийняття судом рішення про законність тримання під вартою без зволікань) Європейської конвенції з прав людини.

 

Він також стверджував, що заяви видатних членів парламенту та розповсюдження в засобах масової інформації відредагованого запису телефонної розмови порушили його права відповідно до статті 6 § 2 (презумпція невинуватості) Європейської конвенції.

Відсутність порушення статті 5§3

Відсутність порушення статті 5§4

Порушення статті 6§2

Справедлива сатисфакція: 3600 євро (відшкодування моральної шкоди).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту