Справа «Бартая проти Грузії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

8 Серпня 2018
|
12 223
|

З оригіналом релізу англійською мовою можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 272 (2018)
26.07.2018

Бартая проти Грузії (заява № 10978/06)

Заявник, Олександр Бартая, є громадянином Грузії, який народився в 1938 році і мешкає в м. Тбілісі. Справа стосувалася провадження, яке він відкрив проти свого роботодавця, типографічної компанії, після його звільнення

Слухання справи пана Бартая відбулося 28 січня 2004 року. Його адвокат не міг брати участь тому, що він був залучений в інше слухання в той самий час. Адвокат незадовго до слухання поінформував суд його про відсутність і подав запит про відкладення слухання. Він не отримав відповіді і ,отже, пан Бартая взяв участь у слуханні самостійно. Він також вимагав відкладення відмовляючись брати участь у слуханні без його адвоката. Суд дійшов висновку, що його відмова брати участь відповідала його відсутності і прийняв  заочне рішення про відхилення його справи.

Адвокат пана Бартая подав заяву про скасування цього рішення, але безуспішно. Зокрема, у травні та вересні 2005 року апеляційні та касаційні суди дійшли висновку, що відповідно до національного законодавства не існувало обґрунтування відмови від участі у слуханні, а також те, що участь адвоката в іншому слуханні не була вагомою підставою для скасування рішення, прийнятого in absentia . Крім того, вони виявили, що пан Бартая був попереджений суддею першої інстанції про наслідки його відмови від участі у слуханні.

Посилаючись на статтю 6 (право на справедливий судовий розгляд) Європейської конвенції з прав людини він стверджував, що провадження у справі було несправедливим. Він стверджував, зокрема, що коли було прийняте заочне рішення проти нього, він не мав можливості брати участь у провадженні на рівних засадах зі супротивною стороною, яка була представлена адвокатом, а також те, що йому згодом не була надана можливість отримати нового розгляду його справи.

Порушення статті 6§1

Справедлива сатисфакція : 1500 євро (моральна шкода) та 1000 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту