Справа «Багнєвський проти Польщі» (прес-реліз)

Прес-реліз у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

14 Червня 2018
|
3 234
|

Справа стосувалася відхилення позову про відмову від батьківства.

Прес-реліз англійською мовою можна переглянути за посиланням.

 

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 194 (2018)
31.05.2018

Багнєвський проти Польщі (заява № 28475/14)

Заявник, Яцек Багнєвський, є громадянином Польщі, який народився в 1965 році і мешкає в м. Бидгощ (Польща).

Справа стосувалася відхилення позову про відмову від батьківства, поданого обвинувачем від імені пана Багнєвського.

У вересні 1995 року пан Багнєвський одружився зі своєю дружиною. У лютому 1997 року остання народила сина. Пан Багнєвський, який був чоловіком матері дитини, був зареєстрований як батько в книзі запису актів цивільного стану. Пара розлучилася через декілька років.

Згодом пан Багнєвський почав підтримувати свої сумніви щодо батьківства дитини та замовив позасудове дослідження ДНК (ідентифікація за допомогою генетичного відбору проб) надавши свої зразки і  зразки дитини. Результати виявили, що між двома особами, які надали зразки, не існувало біологічного зв’язку.

Пан Багнєвський попросив прокурора подати позов про відмову від батьківства. Під час провадження окружний суд м. Бигдощ видав наказ про проведення дослідження ДНК, яке дитина і мати відмовилися пройти. У грудні 2012 року на підставі позасудового аналізу ДНК, який був замовлений паном Багнєвським, окружний суд постановив, що останній не був біологічним батьком дитини. По апеляції матері дитини обласний суд м. Бидгощ відхилив позов пана Багнєвського про відмову від батьківства на підставі того, що позасудовий аналіз ДНК, який оскаржувала мати дитини, не міг розглядатися як вирішальні докази в цивільному провадженні, а також на підставі того, що пан Багнєвський не міг використати відмову дитини пройти дослідження ДНК для того, щоб зробити висновки всупереч найкращим інтересам останнього.

Посилаючись, зокрема, на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Європейської Конвенції з прав людини пан Багнєвський скаржився на відхилення його позову про відмову від батьківства.

Відсутність порушення статті 8.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту