Справа «Бадалян проти Азербайджану»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

3 Серпня 2021
|
685
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 235, (2021)
22. 07. 2021

Badalyan проти Азербайджану (№ 51295/11)

Заявниця, Artur Badalyan, є громадянином Вірменії, який народився в 1978 році і мешкає в с. Агарцин в Тавушській області Вірменії.

Справа стосується скарги заявника на те, що збройні сили Азербайджану заарештували його біля кордону між Вірменією та Азербайджаном і тримавали його в полоні 22 місяці.

Покладаючись на статтю 3 (заборона нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції пан Badalyan стверджує, що зазнав жорстокого поводження під час тримання під вартою, що залишило його з серйозними проблемами з психічним здоров’ям після звільнення.

Також покладаючись на статтю 5 (право на свободу та безпеку) він стверджує, що його тримання під вартою було незаконним. Він заявляє, зокрема, що як цивільна особа, а не військовополонений він повинен був бути негайно звільнений або повідомлений про причини свого затримання зрозумілою йому мовою, постати перед суддею та отримати можливість оскаржити законність його тримання під вартою.

Порушення статті 3

Порушення статті 5

Справедлива сатисфакція:

моральна шкода: 30 000 євро

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту