Справа «Бабаєва проти Азербайджану»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

6 Лютого 2020
|
2 055
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 036 (2020)
30.01.2020

Бабаєва проти Азербайджану (№ 57724/11)

Заявник, Laman Feruz gizi Babayeva, є громадянкою Азербайджану, яка народилася в 1981 році і проживає в м. Гянджа (Азербайджан).

Справа стосувалася судів, які надали опіку над її дітьми колишньому чоловікові після того, як виявили, що вона мала позашлюбні стосунки.

Пані Babayeva подала заяву про розлучення з чоловіком в 2010 році. Суд, який розглядав цю справу, в кінцевому підсумку надав чоловікові опіку над двома дітьми подружжя засновуючи своє рішення переважно на тому факту, що заявник раніше мала стосунки, і дійшов висновку, що її дії були «несумісними з моральними нормами».

Заявник подала апеляцію стверджуючи, серед іншого, що суд незаконно не врахував перший висновок, наданий Комісією з питань опіки та піклування, яка не заперечувала її опіку, і не оцінив належним чином два наступні висновки Комісії. Апеляція була відхилена в жовтні 2010 року рішенням, яке Верховний Суд підтвердив в березні 2011 року.

Посилаючись, зокрема, на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Європейської конвенції пані Babayeva скаржилася на призначення судом опіки над дітьми на користь батька.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція: 4 500 євро (відшкодування моральної шкоди).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту