Справа «Баїч проти Північної Македонії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

22 Червня 2021
|
835
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 183, (2021)
10.06.2021

Bajić проти Північної Македонії (заява № 2833/13)

Заявник, Бранко Баїч (Branko Bajić), є громадянином Сербії, який народився в 1951 році і мешкає в м. Белград.

Справа стосується перекидання та потоплення судна Ilinden в Охридському озері 5 вересня 2009, внаслідок чого загинуло 15 болгарських туристів, які були серед 54 пасажирів на борту, а також наступного кримінального провадження проти заявника, інженера з суднобудування та уповноваженого інспектора суден.

Покладаючись на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) заявник скаржився на те, що кримінальне провадження проти нього було несправедливим у зв’язку з відсутністю причин в рішеннях національних судів щодо його кримінальної відповідальності за нещасний випадок, а також на неповідомлення про подання прокурора під час провадження у Верховному суді. Він також стверджує, що використання письмових звітів, які він подав під час допиту в якості свідка, зробило провадження несправедливим та порушило його право не свідчити проти себе.

Порушення статті 6§1  у зв’язку з порушенням принципу рівності сторін внаслідок неповідомлення заявника про подання прокурора до Верховного Суду.

Відсутність порушення статті 6§1 у зв’язку зі стверджуваною відсутністю достатніх причин в рішеннях національних судів та порушення права не свідчити проти себе.

Справедлива сатисфакція:

Моральна шкода: 1 500 євро (EUR)

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту