Справа «Азеркане проти Нідерландів»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

15 Липня 2020
|
1 417
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 153, (2020)
02.06.2020

Azerkane проти Нідерландів (№ 3138/16)

Заявник, Халид Азеркане (Khalid Azerkane), є громадянином Марокко, який народився в 1993 році і мешкає в м. Роттердам (Нідерланди). Він все життя прожив у Нідерландах, де також ходив в школу. Його батьки та брати і сестри або мають громадянство Нідерландів, або мають право на проживання.

Справа стосувалася його скарги на рішення про скасування його посвідки на проживання в Нідерландах і заборони в’їзду.

В жовтні 2013 року заступник Міністра безпеки та правосуддя відкликав посвідку на проживання заявника, наклав заборону на в’їзд протягом десяти років та повідомив, що він повинен негайно виїхати з країни визнавши його загрозою для громадського порядку та безпеки у зв’язку з серією його обвинувальних вироків.

Обвинувальні вироки були винесені за напади, крадіжки та домашнє насильство, коли заявник був ще неповнолітнім та озброєне пограбування після того, як йому виповнилося 18 років, за які він ще відбував покарання до трьох років ув’язнення. В рішенні та в іншому рішенні, в якому відхилялися заперечення заявника, заступник Міністра визнав, що він мав певний рівень сімейного життя з батьками в Нідерландах, але вважав, що він також мав зв’язки з Марокко, звідки були родом його батьки, що він бував в країні, його сім’я проживала там, а також те, що він не був здатним керувати собою незважаючи на твердження, що в нього була незначна розумова відсталість.

Заявник безуспішно оскаржував рішення Міністра в національних судах. Остаточна постанова була винесена в липні 2015 року.

Згодом, в травні 2016 року, потім у березні та липні 2018 року він був засуджений за інші злочини, зокрема, пов’язані з незаконним володінням вогнепальної зброї.

Протягом періоду з 2014 до 2018 року органи влади Нідерландів безуспішно намагалася отримати проїзний документ для заявника в консульстві Марокко в Роттердамі, але, згідно з останньою доступною інформацію, такий документ не був виданий.

Покладаючись на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) пан Azerkaneскаржився на рішення про скасування його посвідки на проживання та заборони в’їзду стверджуючи, що він залежав від своїх батьків, які проживали в Нідерландах, а також те, що в нього майже не існувало зв’язків з Марокко.

Відсутність порушення статті 8 – у випадку висилки заявника та виконання заборони в’їзду.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту