Справа «Азер Ахмадов проти Азербайджану»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

29 Липня 2021
|
852
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 235, (2021)
22. 07. 2021

Azer Ahmadov проти Азербайджану (заява № 3409/10)

Заявник, Azer Gudrat oglu Ahmadov, є громадянином Азербайджану, який народився в 1962 році та мешкає в Баку.

Заявник – журналіст. Він був головним редактором газети Azadlıq, орієнтованої на опозицію. Справа стосується прослуховування його телефону в контексті розслідування кримінальної справи нанесення удару ножем одному з його колег.

Покладаючись на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) і статтю 10 ( свобода вираження поглядів) Європейської Конвенції з прав людини заявник скаржився на те, що прослуховування його телефонних розмов було незаконним. Він скаржиться, зокрема, на те, що наказ про приховане спостереження не містив конкретно його імені, а також на те, що цей захід був дозволений лише стосовно його колеги.

Він також подає скарги відповідно до статті 6 (право на доступ до суду) та статті 13 (право на ефективний засіб судового захисту) Європейської конвенції стосовно розгляду національними судами його апеляції в кримінальному провадженні щодо його колеги.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція:

моральна шкода: 4 500 євро (EUR)

видатки і витрати: 2 500 євро

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту