Справа «Ахмет Явуз Їлмаз проти Туреччини»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

14 Грудня 2020
|
1 177
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 323, (2020)
10 11.2020

Ahmet Yavuz Yılmaz проти Туреччини (№ 48593/07)

Заявник, Ахмет Явуз Їлмаз Ahmet Yavuz Yılmaz, є громадянином Туреччини, який народився в 1959 році і проживає в м. Ардахан (Туреччина). Він – адвокат.

Справа головним чином стосувалася його скарги на відсутність ясності щодо того, чи міг він відтворювати курдську пісню під час його кампанії як незалежного кандидата на парламентських виборах в липні 2007 року.

Незадовго до виборів пан Yılmaz звернувся до окружної виборчої ради в м. Ардахан з запитом, чи відтворення курдської пісні з його передвиборчого автомобіля складатиме злочин. Він посилався, зокрема,  на розділ 58 Закону № 298, який передбачає, що в виборчій кампанії може використовуватися лише турецька мова, та на рішення Касаційного суду від 2005 року, в якому був зроблений висновок, що відтворення або співання курдської пісні не було злочином згідно з національним законодавством. Проте його справа була в кінцевому підсумку відхилена, оскільки Виборча рада не мала юрисдикції з цього питання.

Він взяв участь у виборах 22 липня 2007 року, але оскаржував результати. Він вимагав перерахування оскільки  його ім’я, як незалежного кандидата, в виборчих бюлетенях було надруковано меншим шрифтом, ніж для політичних партій. Виборча рада відхилила його запит встановивши, що бюлетені відповідали національному законодавству.

Покладаючись на статтю 3 Протоколу № 1 (право на вільні вибори) пан Yılmaz стверджував, що він не міг відтворювати курдську пісню під час своєї виборчої кампанії. Він також подав інші скарги на порушення в бюлетенях, суворі заходи безпеки та необхідність проведення передвиборної зустрічі в спортивному центрі, розташованому далеко від центру міста.

Відсутність порушення статті 3 Протоколу №1

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту