Справа «Ахмадов проти Азербайджану»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

20 Лютого 2020
|
2 154
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися запосиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 036, (2020)
30.01.2020

Ahmadov проти Азербайджану (заява № 32538/10)

Заявник, Eldar Ziyadkhan oglu Ahmadov, народився в 1973 році в Грузії та проживає в Баку. За етнічною приналежністю він азербайджанець.

Справа стосувалася відмови органів влади видати йому посвідчення особи.

Пан Ahmadov народився в Грузії, але переїхав в Баку в 1991 році для того, щоб почати навчання в Азербайджанському інституті нафти і хімії. В 1998 році поліція Азербайджану поставила печатку в його паспорті, виданому в Радянському Союзі, що він був «громадянином Азербайджанської Республіки».

У 2008 році він подав заяву для отримання посвідчення особи, але йому було відмовлено відповідно до статті 5 Закону про громадянство від 1998 року, в якому зазначалося, що громадянами вважалися лише особи, які мали постійну реєстрацію в Азербайджані до набуття чинності Закону. Проте заявник мав лише тимчасову реєстрацію студента і, таким чином, не мав права.

Заявник подав апеляцію на адміністративне рішення та виграв справу в суді першої інстанції. Проте по апеляції відмова органів влади видати посвідчення особи була підтверджена  рішенням, прийнятим в грудні 2009 року Верховним Судом. Суд відхилив його аргумент, що участь в виборах, позначення його як громадянина Азербайджану в свідоцтві про народження його сина, виданого в Грузії, і його реєстрація військовим офіцером запасу в Азербайджані були підтвердженням громадянства, хоча вони не розглянули його аргумент щодо печатки в паспорті.

Заявник скаржився відповідно до статті 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя, житла та листування) Європейської Конвенції з прав людини на відмову видати  йому посвідчення особи.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція: 6 000 євро (EUR) відшкодування моральної шкоди та 1 500 євро – видатків і витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту