Справа «Авагян проти Вірменії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

10 Грудня 2018
|
2 942
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 398 (2018)
22.11.2018

Авагян проти Вірменії (заява № 1837/10)

Заявник, Хосров Авагян, є громадянином Вірменії, який народився в 1946 році і мешкає в м. Єреван. Справа стосувалася скарги заявника на те, що він не мав можливості допитати судово-медичних експертів в суді незважаючи на те, що їх докази відігравали головну роль у визнанні його винним у вбивстві.

Звинувачення виникли з того факту, що він успадкував квартиру від літньої жінки, яка померла в січні 2007 року. Початковий розтин виявив, що жінка та її сестра, які померли одночасно, постраждали від переохолодження. У червні племінниця жінок скаржилася на те, що квартира насправді була залишена їй раніше і органи влади відкрили розслідування. Вони видали наказ про посмертні судово-медичні експертизи, які встановили, що обидві сестри померли від отруєння фосфором.

Пан Авагян був обвинувачений у шахрайстві та двох убивствах з метою наживи в вересні 2007 року розміщений під вартою . Під час наступного судового розгляду його справи він попросив, щоб викликали експертів, які надали суперечливі звіти про аутопсію, але суди неодноразово відхиляли цей запит. Він був визнаний винним у двох пунктах вбивства з метою наживи за обтяжуючих обставин і засуджений до довічного ув’язнення в жовтні 2008 року. Його апеляції були відхилені.

Посилаючись на статтю 6 1 і 3 (d) (право на справедливий судовий розгляд та право на присутність та допит свідків) Європейської конвенції з прав людини пан Авагян поскаржився на те, що йому не була надана можливість допитати експертів для того, щоб оскаржити достовірність їх думок, які були визначальними для забезпечення визнання його винним.

Порушення пункту 6 §1 та 3 (d)

Справедлива сатисфакція : 900 євро (EUR) відшкодування моральної шкоди.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту