Справа «Асма проти Туреччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

22 Листопада 2018
|
2 115
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 392 (2018)
20.11.2018

Асма проти Туреччини (№ 47933/09)

Заявник, Мехмет Астма, є громадянином Туреччини, який народився в 1957 році і мешкає в м. Стамбул (Туреччина).

Справа стосувалася смерті дочки пана Астма віком 15 років під час випадкової пожежі. У жовтні 2000 року виникла пожежа внаслідок робіт, які проводилися без дозволу на земельній ділянці, яка є сусідньою з будинком, в якому мешкала сім’я Асма, а поруч проходили електричні лінії високої напруги. Загинули три особи, в тому числі дочка пана Асма. У день інциденту прокуратура відкрила кримінальне розслідування. Експертиза, проведена у 2001 році, виявила, що пожежа була викликана роботами: екскаватор зачепив телефонну лінію, створивши контакт з кабелем, закладеним надто близько до будівлі, який передав електричний розряд на поверх, на якому мешкала покійна дівчина. У 2005 році була проведена ще одна експертна оцінка, зокрема, відповідальності водія екскаватора, підрядника та муніципалітету Ейюп (Стамбул).

У листопаді 2002 року прокуратура вимагала дозволу Міністерства внутрішніх справ, відповідно до Закону про переслідування в судовому порядку державних службовців та інших посадових осіб, відкрити розслідування проти голови муніципалітету Ейюп та муніципального директора з містобудування.

Цей запит був відхилений міністерством на підставі того, що зацікавлені особи не могли з’ясувати незаконність робіт, які відбулися до аварії. У липні 2006 року провадження проти інших відповідачів було погашене давністю.

У грудні 2003 року Районний суд задовольнив позов про відшкодування збитків, поданий сім’єю Асма,наказавши, зокрема , особі, відповідальній за оскаржені роботи, власнику екскаватора та Турецькій компанії з передачі електроенергії (TEİAŞ) виплатити сім’ї відшкодування збитків. Позов про відшкодування збитків, поданий проти муніципалітету, все ще очікує рішення Державної Ради.

Посилаючись на статтю 2 (право на життя) пан Асма скаржився на смерть його дочки вважаючи, що пожежа виникла внаслідок недбалості, яку можливо було приписати третім сторонам, а також органам влади. Він також стверджував, що кримінальне провадження у цій справі було неефективним.

Порушення статті 2 (розслідування).

Відсутність порушення статті 2 (право на життя).

Справедлива сатисфакція: Суд постановив, що виявлення порушення складало достатню справедливу сатисфакцію щодо будь-якої моральної шкоди, завданої пану Асма.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту