Справа «Аксіс та інші проти Туреччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

6 Травня 2019
|
2 991
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 157 (2019)
30.04.2019

Аксіс та інші проти Туреччини (заява № 4529/06)

Заявниками є 13 громадян Туреччини, які народилися між 1926 і 1986 роками і мешкають у м. Стамбул, Бурса, Анкара і Ялова (всі в Туреччині). Чотири з заявників померли після подачі заяви .

Справа стосувалася відхилення позовів заявників про відшкодування збитків, завданих після обвалу квартир, якими вони володіли в м. Ялова, внаслідок землетрусу в серпні 1999 року.

Вони подали позови про відшкодування збитків проти підрядників, які збудували їх квартири, стверджуючи, що вони повинні були нести відповідальність за їх збитки, оскільки вони не дотрималися законодавства та правил в сфері будівництва.

Їхні позови були в кінцевому підсумку відхилені у 2004 та 2005 роках 13-ю Цивільною палатою Касаційного суду як подані несвоєчасно. Суд, який характеризував позови заявників як договірні вимоги, виявив, що вони не дотрималися 10-річного терміну для подання позову, відлік якого почався з дати, коли закінчилися будівельні роботи.

Тим часом Перша керівна рада Касаційного суду відхилила запит заявників для того, щоб гармонізувати прецедентне право щодо застосування граничного строку у позовах про відшкодування збитків, викликаних землетрусом в 1999 році. Заявники звернули увагу, зокрема, на інші позови, які були класифіковані 4-ю Цивільною палатою як позови, засновані на делікті, що означає, що дата землетрусу була використана для розрахунку граничного строку.

Посилаючись, зокрема, на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) Європейської конвенції з прав людини заявники скаржилися, inter alia, на відхилення їх позовів.

Порушення статті 6§1 – щодо десяти заявників

Заява була вилучена з реєстру справ Суду стосовно двох з заявників  і була визнана неприйнятною у випадку одного іншого заявника.

Справедлива сатисфакція : для докладної інформації про суми, виділені заявникам у зв’язку з цим, дивіться сьогоднішнє рішення.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту