Справа «Акіф Хасанов проти Азербайджану» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

20 Вересня 2019
|
2 470
|

Реліз мовою оригіналу можна переглянути за посиланням.

Прес-реліз,
виданий секретарем Суду
ЄСПЛ 310 (2019)
19.09.2019

Акіф Хасанов проти Азербайджану (заява № 7268/10)

Заявник, Акіф Хасанов (Akif Hasanov), є громадянином Азербайджану, який народився в 1955 році і мешкає в м. Баку.

Справа стосувалася провадження проти пана Hasanov за передбачувану образу брата та сусіда на вулиці.

У листопаді 2007 року він був визнаний винним  в дрібному хуліганстві та засуджений до п’яти днів адміністративного затримання. Його негайно затримали та він відбув покарання.

Після звільнення він подав апеляцію обґрунтовуючи це тим, що він перебував у лікарні на момент передбачуваного правопорушення, а також тим, що він мав інвалідність, яка повинна була не допускати  його затримання. Його апеляція була відхилена в грудні 2007 року. Він стверджує, що він отримав копію цього рішення лише у серпні 2009 року незважаючи на неодноразові скарги до органів судової та виконавчої влади.

Посилаючись, зокрема,  на статтю 34 (право на індивідуальне звернення) Європейської Конвенції з прав людини пан Hasanov скаржився на те, що всі матеріали справи, яка стосувалася його заяви до Європейського суду, були конфісковані в офісі його адвоката в 2014 році, коли проти останнього було відкрите провадження, серед іншого, за ухилення від сплати податків.

Порушення статті 34

Справедлива сатисфакція : 500 євро (EUR) (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту