Справа «Agro Frigo OOD проти Болгарії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

10 Вересня 2019
|
2 377
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 302 (2019)
05.09.2019

Agro Frigo OOD проти Болгарії (заява № 39814/12)

Компанією-заявником, Agro Frigo OOD, є болгарська компанія з обмеженою відповідальністю, штаб-квартира якої знаходиться в м. Нова Загора (Болгарія)

Справа стосувалася скасування остаточного рішення на користь компанії-заявника внаслідок наступного відновлення провадження.

У 2006 році Agro Frigo OOD подала заяву про отримання субсидії у рамках програми SAPARD (Спеціальна передвступна програма для сільського господарства та розвитку села), яка була створена в 1999 році Радою Європейського Союзу. Програма управляла урядовою організацією під назвою Державний фонд «Сільське господарство».

У серпні 2006 року голова Фонду відхилив заяву Agro Frigo OOD  виявивши, що вона не була підкріплена необхідними документами, а також те, що вона не відповідала належним вимогам.

Agro Frigo OOD подала заяву про судовий перегляд, а в березні 2008 року обласний суд скасував рішення Фонду виявивши, що Agro Frigo OOD подала всі необхідні документи, а також те, що її проект відповідав застосовним вимогам. Рішення було підтримане Верховним адміністративним судом у грудні 2008 року. Проте в грудні 2009 року Agro Frigo OOD була повідомлена про те, що укладення Фондом угоди з бенефіціаріами відповідно до SAPARD  було припинене в жовтні 2007 року, оскільки 1 січня 2007 року Болгарія приєдналася до Європейського Союзу.

У 2010 році компанія-заявник подала деліктний позов проти Фонду. Адміністративний суд відхилила позов, але у квітні 2011 року, по апеляції Верховний адміністративний суд скасував рішення суду першої інстанції. Він присудив Agro Frigo OOD приблизно 5,6 мільйонів болгарських левів (приблизно 2,85 мільйони євро ) відшкодування збитків та додатково 717 811 левів (приблизно 367 000 євро ) – відсотків. Рішення було остаточним.

У червні 2011 року Міністр фінансів подав заяву про скасування рішення Верховного адміністративного суду від квітня 2011 року та про відновлення провадження у справі. Він зазначив, що компенсація, присуджена Agro Frigo OOD, повинна бути виплачена з державного бюджету, що означало, що на державу вплинуло рішення, але її представники не були викликані до суду.

У грудні 2011 року Верховний адміністративний суд задовольнив заяву Міністра, скасував попереднє рішення, відновив провадження у справі та передав справу для нового розгляду.

У новому провадженні Верховний адміністративний суд відхилив деліктний позов в грудні 2014 року. Суд встановив, що не існувало безпосереднього причинно-наслідкового зв’язку між відмовою Фонду надати субсидію Agro Frigo OOD та будь-якою шкодою, яка була їй завдана тому, що виплата такої субсидії може бути здійснена лише після того, як компанія сама робила інвестиції. Проте вона не збудувала ринок сільськогосподарської продукції, який вона планувала збудувати за свої власні фінансові кошти.

Посилаючись на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) Європейської конвенції з прав людини та статтю 1 (захист власності) Протоколу № 1 Конвенції компанія-заявник стверджувала, що скасування остаточного рішення на її користь, в якому держава повинна була відшкодувати збитки, порушило її права на справедливий судовий розгляд і мирне володіння своєю власністю.

Відсутність порушення статті 6§1

Відсутність порушення статті 1 Протоколу №1

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту