Справа «Аджич проти Хорватії», № 2 (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

11 Травня 2019
|
2 660
|

Реліз мовою оригіналу можна переглянути за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 162 (2019)
02.05.2019

Аджич проти Хорватії (№ 2) (№ 19601/16)

Заявник, Міомір Аджич (Miomir Adžić), є громадянином Сполученого Королівства, який народився в 1968 році і мешкає в м. Шарлотт (Північна Кароліна, Сполучені Штати Америки).

Справа стосувалася його скарги на провадження про повернення сина в США після того, як його дружина не повернулася з відпустки в Хорватії, країні її походження, і повідомила йому, що вона подала на розлучення.

Пан Adžić вже відкрив справу (Adžić проти Хорватії № 22643/14 ) в Європейському суді щодо провадження про повернення сина відповідно до Гаазької конвенції про цивільні аспекти міжнародного викрадення дітей. У 2015 році Суд постановив, що мало місце порушення статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Європейської конвенції через надмірну тривалість провадження, яке на той час тривало вже більш ніж три роки і  все ще очікувало рішення Конституційного суду.

З того часу Конституційний Суд прийняв своє рішення у справі відхиливши скарги заявника на те, що суди не проводили жодного слухання у його справі, а також те, що він не був повідомлений або брав участь у оцінюванні, проведеному в першій інстанції психіатром, який висловив припущення, що переведення сина в інше середовище без матері було б травматичним для нього.

У цій справі в суді пан Adžić скаржився відповідно до статті 8 на результат провадження відповідно до Гаазької конвенції, зокрема, на відмову судів видати наказ про повернення його сина. Також посилаючись на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) він стверджував, що провадження у його справі не було справедливим через процедурні помилки, пов’язані зі звітом психіатра, та відсутність дебатів сторін.

Порушення статті 6§1

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція: 9000 євро (EUR) (моральна шкода) та 2520 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту