Справа «Абоя Боа Жан проти Мальти» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

17 Квітня 2019
|
2 461
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 116 (2019)
02.04.2019

Абоя Боа Жан проти Мальти (заява № 62676/16)

Заявник, Серж Абоя Боа Жан (Serge Aboya Boa Jean), є громадянином Кот-д’Івуару, який народився в 1978 році. Справа стосувалася його тримання під вартою центрі тримання під вартою незаконних мігрантів Safi Barracks на Мальті протягом двох місяців в 2016 році.

Пан Aboya Boa Jean прибув на Мальту літаком у вересні 2016 року. Надавши свій внутрішній паспорт він повідомив імміграційні органи влади, що він був визнаний біженцем у Вірменії і мав намір вимагати притулку на Мальті.

Проте йому було відмовлено у в’їзді та його взяли під варту як незаконного мігранта на підставі того, що він міг втекти до того, як органи влади розглянуть його заяву про надання притулку.

У жовтні 2016 року імміграційна Апеляційна рада підтвердила законність його тримання під вартою уточнивши, що його статус біженця в Вірменії ще не був визначений, а також те в нього був знайдений проїзний квиток в Італію та підроблений паспорт громадянина Італії. Того ж місяця інші суди також підтримали законність його тримання під вартою.

Він був звільнений 8 листопада 2016 року і повинен був звітувати в відділку поліції щодня.

Посилаючись на статтю 5§1 (право на свободу та безпеку) Європейської конвенції з прав людини пан Aboya Boa Jean стверджував, що його тримання під вартою було незаконним і свавільним. Далі посилаючись на статтю 5§4 (право на законність тримання під вартою та прийняття рішення судом без зволікань) він також стверджував, що засоби судового захисту, доступні для нього, для оскарження його тримання під вартою, не були швидкими або ефективними.

Відсутність порушення статті 5§1

Відсутність порушення статті 5§4

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту