Справа «Абдулкадиров та Дахтаєв проти Росії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

1 Серпня 2018
|
2 994
|

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 251 (2018)
10.07.2018

«Абдулкадиров та Дахтаєв проти Росії» (№ 35061/04)

Справа була пов’язана з жорстоким поводженням із заявниками під час тримання під вартою в відділку поліції, відсутністю належного розслідування їх тверджень, тим фактом, що докази, отримані внаслідок жорстокого поводження, були використані для їх засудження, а також з розміщенням заявників у віддалених пенітенціарних установах для відбування їх вироків.

Пан Абдулкадиров та пан Дахтаєв були заарештовані у вересні 2002 року в столиці Чечні, м. Грозний. Вони стверджували, що протягом декількох днів незареєстрованого тримання під вартою їх змушували зізнатися в тому, що вони є членами незаконної збройної групи та у вбивстві декількох осіб, у тому числі співробітників поліції та військовослужбовців. Жорстоке поводження містило побиття кийками, отримання електричного шоку, у той час, коли в них на голові були маски протигазу або сумки, а також погрози зґвалтування та шантаж.

Вони були визнані винними у травні 2004 року та отримали покарання у вигляді 25 років ув’язнення, яке було трохи зменшене по апеляції. Національні суди засновували свої вироки на зізнаннях заявників і відхилили їх скарги на жорстоке поводження та відсутність можливості допитати свідків обвинувачення під час судового розгляду. Потім їх відправили відбувати покарання у виправних колоніях за більш ніж 3 000 км від їх рідного регіону.

Посилаючись на статтю 3 (заборона катування та нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) заявники скаржилися на жорстоке поводження поліції та відсутність належного розслідування. Вони також скаржилися, що судовий розгляд був несправедливим відповідно до статті 6 §1 (право на справедливий судовий розгляд), зокрема, тому, що їх відправили відбувати покарання далеко від їх родичів відповідно до статті 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя).

Порушення статті 3 (катування)

Порушення статті 3 (розслідування)

Порушення статті 6§1

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція : 37 000 євро кожному, пану Абдулкадирову та пану Дахтаєву відшкодування моральної шкоди та 4,150 євро спільно заявникам щодо видатків та витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту