Справа «Аббуд проти Бельгії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

12 Липня 2019
|
2 102
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 245 (2019)
02.07.2019

Аббуд проти Бельгії (заява № 29119/13)

Заявник, Жан Аббуд (Jean Abboud), є громадянином Бельгії, який народився в 1960 році і мешкає в Брюсселі.

Справа стосувалася тривалості провадження, в якому пан Abboud був притягнутий до судової відповідальності, серед інших звинувачень, за те, що він незаконно видавав себе за адвоката.

До кінця 2002 року пан Abboud працював сертифікованим судовим перекладачем. На цій посаді він надавав послуги, зокрема, в контексті слухання справ осіб, які вимагають притулку та яким була надана юридична допомога.

Наприкінці 2002 року між паном Abboud і центром юридичної допомоги франкомовної ради адвокатів у Брюсселі виникла суперечка стосовно квитанцій та рахунків-фактур, поданих ним.

Потім, у жовтні 2003 року проти заявника була подана скарга за шахрайство, незаконне видавання себе за адвоката і видачу неправдивих звинувачень.

У 2011 році пан Abboud був зобов’язаний постати перед кримінальним судом першої інстанції.

Заявник безуспішно стверджував, що справа прокуратури повинна бути визнана неприйнятною через недотримання вимоги розумного строку.

У 2014 році суд першої інстанції засудив пана Abboud до двох років позбавлення волі і штрафу в 11 000 євро (EUR); кожне покарання було відстрочене. У 2016 році апеляційний суд постановив, що судове переслідування було погашене давністю. Стосовно цивільних аспектів, апеляційний суд постановив, що факти щодо обвинувачення в незаконному видаванні себе за адвоката були встановлені і підтримав рішення. Пану Abboud було наказано сплатити символічний штраф у розмірі одного євро, плюс встановлений законом відсоток, а також витрати у цивільному провадженні (165 євро в суді першої інстанції та 165 євро – по апеляції).

Посилаючись, зокрема, на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд протягом розумного строку) Європейської конвенції з прав людини пан Abboud скаржився на тривалість провадження.

Порушення статті 6§1

Справедлива сатисфакція: Суд постановив, що виявлення порушення складало достатньо справедливу сатисфакцію моральної шкоди, завданої пану Abboud. Далі він присудив йому 800 євро (EUR) відшкодування видатків та витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту