Справа «Їрдем та інші проти Туреччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

4 Жовтня 2018
|
3 150
|

З текстом релізу мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 291 (2018)
04.09.2018

Їрдем та інші проти Туреччини (№ 72781/12)

Заявники Мюнур Їрдем, Дерія Шахін Їрдем та Гюлай Ільтер Їрдем є трьома громадянами Туреччини, які народилися в 1958, 1973 та 1979 роках, відповідно, і мешкають у м. Стамбул. Справа стосувалася провадження, пов’язаного з обставинами смерті в лікарні родича заявників, Наїма Їрдема. Заявниками є вдова покійного та дві його дочки.

У серпні 2003 року, через три дні після госпіталізації Наїм Їрдем помер від зупинки серця незважаючи на зусилля лікарів реанімувати його. Розтин показав, що його смерть була викликана серцевим нападом та інсультом внаслідок корозійного отруєння гептаном і толуолом, двох компонентів органічних розчинників. Згідно зі звітом, складеним у серпні 2005 року Інститутом судово-медичної експертизи, ці речовини були відсутні в лікарні.

У квітні 2006 року державний обвинувач звинуватив медичних працівників відділу неврології лікарні в недбалості під час виконання своїх обов’язків. У травні 2010 року відповідачі були виправдані судом, який заснував своє рішення на висновках звіту національної ради з охорони здоров’я, згідно з якою обвинувачені не були винними у будь-якому неналежному здійсненні професійних обов’язків та речовина, про яку йде мова, скоріше, була введена до госпіталізації пацієнта. Це рішення було підтверджене касаційним судом у березні 2012 року.

Посилаючись, зокрема, на статтю 2 (право на життя) заявники скаржились на смерть Наїма Їрдема, стверджуючи, серед іншого, що національна влада не змогла встановити походження двох вуглеводнів, знайдених у тілі загиблого.

Відсутність порушення статті 2 (право на життя)

Порушення статті 2 (розслідування)

Справедлива сатисфакція : 10 000 євро відшкодування моральної шкоди та 1 000 євро відшкодування видатків і витрат заявникам спільно.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту