Рішення від 25 квітня 2017 року

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

20 Лютого 2018
|
2 336
|

Прес-реліз,

виданий Секретарем Суду

ЄСПЛ 136 (2017)

25.04.2017

Рішення від 25 квітня 2017 року

Європейський суд з прав людини сьогодні в письмовій формі повідомив про вісім рішень 1: три рішення Палати наведені нижче; окремі прес-релізи були опубліковані для двох інших рішень Палати у справах Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség проти Угорщини(заява №. 54977/12) (справедлива сатисфакція) і Резмівеш та інші проти Румунії (№. 61467/12, 39516/13, 48231/13 та 68191/13); з трьома рішеннями Комітету, які стосуються питань, які вже були подані до Суду, можливо ознайомитися на HUDOC і вони не вказані в цьому прес-релізі.

Рішенняпідсумовані нижче, доступні лише англійською мовою.

Краснічі проти Австрії (заява №. 41697/12)

Заявник, Агрон Краснічі, є громадянином Косово, який народився в 1974 році. Справа стосувалася його висилки з Австрії в Косово, де він зараз мешкає.

Краснічі переїхав в Австрію, коли йому було 19 років та повернувся в Косово в 1997 році у віці 22 роки, коли його заява про надання притулку була відхилена. Він повернувся в Австрію через рік і знову подав заяву про надання притулку. Заява була відхилена, але він і його сім’я отримали додатковий захист і дозвіл на тимчасове проживання. Він мешкав і працював в Австрії протягом наступних 14 з половиною років з його дружиною, яка мала Чорногорське походження, а також трьома їх дітьми; він також має четверту позашлюбну дитину від громадянки Австрії. Його батьки, брати і сестри також всі мешкають в Австрії, проте його батько продовжує володіти землею і трьома магазинами в Косово, в якому працюють його родичі.

Протягом періоду з 2003 до 2012 року Краснічі був засуджений в дев’яти окремих випадках за різні злочини, в тому числі тілесні ушкодження, нічну крадіжку зі зламом, злочини, скоєні під впливом наркотиків, і погрози за обтяжуючих обставин. Внаслідок його злочинного минулого йому в 2007 році була видана заборона повертатися в Австрію протягом десяти років. Проте заборона залишалася без наслідків, оскільки він мав додатковий захист. Його додатковий захист був скасований в 2010 році, оскільки органи влади з питань надання притулку дійшли висновку, що ситуація в сфері безпеки в Косово значно покращилася і його висилка була визнана прийнятною. Згодом суди, які розглядають справи надання притулку підтвердили це рішення; вони по суті постановили, що інтерес суспільства в висилці Краснічі і попередженні злочинності переважував його особистий інтерес в збереженні його сильних приватних і родинних зв’язків в Австрії.

У 2011 році Конституційний суд відмовився розглядати справу і після періоду досудового ув’язнення (стосовно одного його засудження в кримінальному порядку), а потім утримання під вартою для очікування висилки, Краснічі був висланий в Косово в січні 2013 року.

Посилаючись на статтю 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Європейської конвенції з прав людини Краснічі скаржився на скасування його додаткового захисту і його наступну висилку в Косово.

1 Відповідно до статей 43 і 44 Конвенції, постанови Палати не є остаточними. Протягом трьох місяців після винесення постанови Палати, будь-яка зі сторін може вимагати передання справи на розгляд Великої палати Суду. Після подання такого запиту, колегія із п’яти суддів розглядає питання чи, заслуговує справа наступного розгляду. У такому випадку Велика палата розгляне справу і винесе остаточне рішення. Якщо запит про передачу на розгляд відхилений, рішення Палати стане остаточним в той же день. Відповідно до статті 28 Конвенції, рішення, винесені Комітетом, є остаточними.

Після того, як судове рішення стає остаточним, його передають до Комітету міністрів Ради Європи для контролю його виконання. Більш докладну інформацію про процес виконання можливо знайти тут: www.coe.int/t/dghl/monitoring/execution

2 Рішення про визнання скарг неприйнятними і рішення про вилучення заяв з реєстру є остаточними.

Відсутність порушення статті 8

ООО «Издательский центр Квартирный ряд» проти Росії (№. 39748/05)

Компанія-заявник, «Издательский центр Квартирный ряд», є видавничою компанією, зареєстрованою в Москві відповідно до законодавства Росії. У відповідний час вона була видавцем газети «Квартирный ряд» – газети, яка висвітлювала ринок житла в Московській області. Компанія скаржилася на порушення її свободи вираження поглядів, коли вона була притягнута до відповідальності за наклеп в 2004 році. Газета опублікувала статтю про управління великою асоціацією, якою володіють відповідно до права власності з елементами публічної відповідальності, Bluebird. В статті повідомлялося, що місцеві мешканці подали скарги проти голови асоціації, Т. В статті також було поставлене питання, чи може бути роль Т. як заступника голови районної ради сумісною з його комерційною діяльністю. Т. успішно подав позов до суду на компанію за наклеп і компанії було призначене відшкодування збитку в розмірі 10000 рублів (близько 270 євро). Компанія подала апеляцію, але вона виявилася невдалою. Вона посилалася на статтю 10 (свобода вираження поглядів) в скарзі не те, що рішення надмірно обмежувало її право на свободу вираження поглядів, стверджуючи, що стаття внесла свій вклад в дебати, які складають інтерес суспільства, а також те, що втручання було непропорційне за тих обставин.

Порушення статті 10

Справедлива сатисфакція: компанія – заявник не подавала заяви щодо справедливої сатисфакції.

Вашкріч проти Словенії (№ 31371/12)

Заявник, Зоран Вашкріч, є громадянином Словенії, який народився в 1980 році і мешкає в Кресніце (Словенія). Посилаючись, зокрема, на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності) він скаржився на те, що продаж його будинку на відкритому аукціоні містив непропорційне втручання в його право власності. Він стверджував, що власність була продано за 50% від його ринкової вартості під час провадження для стягнення боргів, яке виникло з основного боргу в 124 євро.

Порушення статті 1 Протоколу № 1

Справедлива сатисфакція: 77000 EUR (матеріальна шкода), 3000 EUR (моральна шкода) і 5000 євро (видатки і витрати).

Цей прес-реліз є документом, підготовленим Секретаріатом. Він не зобов’язує Суд. Рішення, постанови і додаткову інформацію про Суд можливо знайти на інтернет-сторінці www.echr.coe.int. Для отримання прес-релізів Суду підпишіться тут: www.echr.coe.int/RSS/en або слідкуйте за нами в Twitter @ECHR_Press.

Контакти для преси

[email protected] | тел: +33 3 90 21 42 08

Трейсі Тьорнер-Третц (тел: + 33 3 88 41 35 30)

Деніс Ламберт (тел: + 33 3 90 21 41 09)

Інджи Ертекін (тел: + 33 3 90 21 55 30)

Джордж Стеффорд (тел: + 33 3 90 21 41 71)

Європейський суд з прав людини був створений в Страсбурзі державами-членами Ради Європи в 1959 році для розгляду порушень Європейської конвенції з прав людини 1950 року.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту