Рішення у справі “Забелос та інші проти Греції” (прес-реліз)

Заявники скаржилися на умови їх тримання під вартою, а саме: переповнення в тюремній лікарні, наслідком чого стало погіршення їх вже слабкого здоров'я.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

23 Травня 2018
|
3 222
|

Прес-реліз англійською мовою можна завантажити з сайту суду за посиланням.

***

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 176 (2018)
17.05.2018

 

Забелос та інші проти Греції (№ 1167/15)

Заявниками в цій справі є 18 осіб різних національностей, народжених між 1951 і 1990 роками, які перебували або залишаються під вартою в тюремній лікарні Корядалос (Греція). Всі вони страждають від ВІЛ-інфекції, окрім одного заявника, який страждає від хронічного обструктивного захворювання легень.

Зокрема, заявники скаржилися на умови їх тримання під вартою, а саме: переповнення в тюремній лікарні, наслідком чого стало погіршення їх вже слабкого здоров’я. Вони стверджували, що їх утримували в лікарняних палатах, розмір яких був 44 кв.м., в яких в середньому перебували 12 ув’язнених протягом періоду з 2013 до 2015 року.

Крім того, половину площі кожної палати займали ліжка та інше обладнання. Заявники стверджували, що існував високий ризик інфікування та погані гігієнічні умови у лікарні, наслідком яких стала присутність шкідників.

У грудні 2014 року заявники подали скаргу до Управління в’язниці відповідно до статті 6 національного карного кодексу, на яку вони до сьогоднішнього часу не отримали відповіді.

Посилаючись на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) та статтю 13 (право на ефективний засіб судового захисту) заявники скаржились на умови їх тримання у тюремній лікарні, а також на те, що стосовно їх скарг відповідно до статті 3 вони не мали ефективного національного засобу судового захисту.

Порушення статті 3 – щодо пана Забелоса, пана Берберая, пана Берберідіса, пана Хонайна, пана Іліопулоса, пана Камолі, пана Хуцишвілі, пана Константінідіса, пана Махоса, пана Морадяна, пана Ойкономакоса, папа Падодопулоса, пана Пірпініадіса, пана Самлідіса, пана Туффекциса і пана Цириклоса.

Порушення статті 13 разом зі статтею 3 – щодо пана Забелоса, пана Берберая, пана Берберідіса, пана Хонайна, пана Іліопулоса, пана Камолі, пана Хуцишвілі, пана Константінідіса, пана Махоса, пана Морадяна, пана Ойкономакоса, папа Падодопулоса, пана Пірпініадіса, пана Самлідіса, пана Туффекциса і пана Цириклоса.

Заява вилучена з реєстру стосовно утримання під вартою пана Марцакліса до 9 липня 2015 року.

Заява була визнана неприйнятною стосовно пана Сабріоглу та утримання під вартою пана Марцакліса з 9 липня до 3 серпня 2015 року.

Справедлива сатисфакція : Суд постановив, що виявлення порушення є достатньою справедливою сатисфакцією щодо будь-якої моральної шкоди, завданої заявникам у зв’язку з порушенням Статті 13 Конвенції. Суд присудив заявникам наступні суми у зв’язку з відшкодуванням моральної шкоди за порушення статті 3 Конвенції: 3000 євро пану Самлідісу, 4000 євро пану Пападопулосу, 5 000 євро кожному, пану Забелосу та пану Камолі, 8 000 євро кожному, пану Берберідісу, пану Хонайну, пана Іліпоулосу, пану Хуцишвілі, пану Костянтинідісу, пану Ойкономакосу, пану Пірпініадісу і пану Цириклосу, а також 12 000 євро пану Берберай, пану Махос, пану Морадян і пан Туфекцис.  Наприкінці Суд присудив цим 16 заявникам спільно 2000 євро відшкодування видатків та витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту