Рішення «Пілаліс та інші проти Греції» (прес-реліз)

Справа стосувалася умов утримання під вартою у в'язниці Домокос (Греція).

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

21 Травня 2018
|
2 950
|

Прес-реліз англійською мовою можна завантажити з сайту суду за посиланням.

***

Прес-реліз,

виданий Секретарем Суду

ЄСПЛ 176 (2018)

17.05.2018

Пілаліс та інші проти Греції (заява № 5574/16)

Заявники, Дімітріос Пілаліс, Варлам Гартіслава та Крістофорс Мартідіс, є громадянами Греції, які народилися в 1941, 1977 та 1973 роках, відповідно. Всі три заявники перебували під вартою у в’язниці Домокос (Греція). Справа стосувалася їх умов утримання під вартою.

Пан Пілаліс страждав мав проблеми з серцем і був зареєстрований як на 80% недієздатна особа. Він перебував під вартою у в’язниці Домокос з 2010 до 2016 року, коли він був звільнений. Пан Гартіслава перебував під вартою у тій самій в’язниці з 2013 до 2016 року, коли його перевели в іншу в’язницю, а пан Мартідіс перебуав там під вартою з 2009 до його звільнення у 2015 році. За словами трьох заявників, вони мали менш ніж 3 кв. м особистого простору у своїх камерах через переповненість. Вони також скаржилися на зменшення водопостачання та стверджували, що їжа та медичне обслуговування були невідповідними.

У лютому 2015 року ув’язнені в в’язниці Домокос відмовлялися повертатися в свої камери або їсти вимагаючи негайно призначити лікаря для в’язниці. У заяві в пресі вони закликали до доступу до медичного лікування. Перший та другий заявники зверталися зі скаргами щодо їх умов тримання під вартою до прокурора, який контролює в’язницю, але не отримали жодної відповіді.

Посилаючись на статтю 3 (заборона катування та нелюдського або такого, що принижує гідність поводження) та статтю 13 (право на ефективний засіб судового захисту) Європейської конвенції з прав людини заявники скаржились на умови тримання під вартою у в’язниці Домокос та відсутність ефективного засобу судового захисту у зв’язку з цим.

Відсутність порушення статті 3 – стосовно пана Пілаліса та пана Гартіслава

Порушення статті 13 – стосовно пана Пілаліса та пана Гартіслава

Заява була вилучена з реєстру стосовно пана Мартідіса.

Справедлива сатисфакція : 2 000 євро (EUR) кожному, пану Пілалісу та пану Гартіслава, відшкодування моральної шкоди.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту