«A.V. проти Словенії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

10 Квітня 2019
|
4 233
|

З текстом релізу мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 124 (2019)
09.04.2019

A.V. проти Словенії (заява № 878/13)

Заявник, пан A.V., є громадянином Словенії, який народився в 1961 році і мешкає в м. Любляна. Справа стосувалася рішень національних судів щодо позбавлення заявника права на контакт з його дітьми і роботи органів соціального забезпечення.

Після розлучення, у листопаді 2002 року заявник і його колишня дружина М. уклали угоду щодо домовленостей про контакт з трьома дітьми. Проблеми щодо його застосування виникли в червні 2006 року. Як наслідок, заявник не мав контактів з його дітьми з липня 2006 року до листопада 2008 року.

Під час судового провадження, відкритого заявником у липні 2006 року, призначений судом психіатр стверджував, що діти вважали контакт з батьком неприємним і відмовилися від нього. У квітні 2008 року районний суд надав заявнику регулярний контакт раз на тиждень за присутності шкільного психолога.  По апеляції Верховний суд визначив, що контакти повинні відбуватися кожної середи за присутності співробітника служби допомоги неблагополучним родинам з центру соціального забезпечення, який повинен був допомагати встановлювати взаємну довіру між заявником і дітьми. Наступні контакти (загалом 11)  тривали лише декілька хвилин до того, як діти виходили з кімнати стверджуючи, що вони не хочуть бачити їх батька. Після чотирьох контактів, які відбувалися під наглядом центру соціального забезпечення, центр відкрив судове провадження намагаючись змінити або припинити контакт.

У червні 2011 року районний суд видав рішення про припинення контактів між V.  і його дітьми виявивши, що ці контакти вже не були в інтересах дітей тому, що вони були занадто травматичними. Далі суд визнав недоречним призначати сімейну терапію із залученням дітей. Верховний суд відхилив апеляцію заявника та конституційна скарга також була безуспішною. Заявник подав скаргу до Інспекції з соціальних питань Міністерства праці, сім’ї та соціальних питань. У серпні 2011 року Інспекція видала висновок за результатами аудиторської перевірки, в якому було виявлено ряд недоліків у розгляді центром його справи. Вона наказала центру вжити декілька заходів, які були здійснені до квітня 2012 року.

Покладаючись, зокрема, на статтю 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Європейської Конвенції з прав людини заявник скаржився на порушення його прав внаслідок рішення національних судів про позбавлення його права на контакт з його трьома дітьми, їх відмови призначити сімейну терапію і внаслідок передбачуваної невідповідної роботи органів соціального забезпечення.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція : 20 000 євро (EUR) (моральна шкода) та 3 700 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту