Свій експерт для страхової – чи буде суд справедливим?

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

17 Січня 2022
|
638
|

рішення ЄСПЛ у справі «Табак проти Хорватії»

Чи може афілійований із страховою компанією експерт дати об’єктивну оцінку страховому випадку, а наданий ним висновок згодом використовуватися у суді проти самої страхової компанії?

Ситуацію аналізував Європейський суд з прав людини у справі «Табак проти Хорватії» (№ 24315/13), повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect».

У 1995 році Іван Табак отримав травму коліна у дорожньо-транспортній пригоді. Оскільки узгодити виплати компенсації із страховою компанією не вдалося, він подав до суду позов з вимогою відшкодувати втрачені доходи з 1995 по 1999 рік (до виходу на пенсію).

Втім, і судові рішення були не на користь чоловіка.

Тоді І.Табак звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на статтю 6 § 1 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції, він стверджував,  що провадження було несправедливим. Адже судові рішення у його справі були засновані на висновку експерта, який мав професійні зв’язки зі страховою компанією.

Але суд у Страсбурзі не побачив порушення конвенційних гарантій.

Прес-реліз рішення Європейського суду з прав людини у справі «Табак проти Хорватії» (№ 24315/13) у перекладі члена Комісії з питань правової реформи при Президентові України, д.ю.н. Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, к.ю.н. Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту